16 липня 1990 року було проголошено Декларацію про державний суверенітет України

Цього дня 28 років тому Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію, яка проголосила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх стосунках.

“За” проголосували 357 депутатів, “проти” – четверо. Також було ухвалено постанову “Про день проголошення незалежності України”.

Мітингувальники під час ухвалення Декларації про державний суверенітет України / uk.wikipedia.org

“Верховна Рада Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах,” – йдеться у документі.

В Декларації про державний суверенітет України утверджуються положення про самовизначення української нації, народовладдя, державну владу, економічну самостійність, культурний розвиток тощо.