17 березня – звільнення території, на якій розташована Херсонська область, від нацистських загарбників

Визволення Херсонщини проходило в два етапи. За жовтень-листопад 1943 року було визволено Лівобережжя. Правобережжя визволяли під час другого етапу, який тривав з лютого до квітня 1944 року. Перший населений пункт – Нижні Сірогози – звільнили 28 жовтня 1943 року. Останній населений пункт Херсонщини – залізничну станцію Чонгар – 12 квітня 1944 року.

Під час визвольних боїв на території нашого краю 30 березня 1944 року наказом президії Верховної Ради СРСР було сформовано Херсонську область з частин Миколаївської і Запорізької областей. Центром нової області став Херсон.

У боях за визволення Херсонщини від фашистських загарбників загинуло, померло від ран та зникло безвісти 47 тисяч бійців Червоної армії. За героїзм та мужність, проявлені при визволенні нашого краю, 67 воїнів отримали звання Героїв Радянського Союзу. Вічна пам’ять загиблим!

В цей день ми вшановуємо пам’ять усіх співвітчизників, які віддали своє життя за Батьківщину.

Низький уклін ветеранам, які дожили до сьогоднішнього дня! Здоров’я, душевного спокою, достатку і затишку в сім’ях, мирного неба. Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

Володимир Коваленко, міський голова