18 травня – День вшанування пам’яті жертв депортації з Криму

73 роки тому тоталітарний сталінський режим скоїв жахливий злочин проти цілого народу, позбавивши його Батьківщини та прирікши на вимирання.

У цей скорботний день ми схиляємо голови на знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і померлих від голоду, холоду та непосильних каторжних робіт, про всіх, кому не судилося продовжити рід на власній землі.
Ми віддаємо глибоку шану патріотам, які вистояли і не скорилися, зберегли на чужині мову, традиції та історію народу, знайшли сили повернутися на Батьківщину. На жаль, біди кримських татар не скінчилися й досі. Сьогодні окупаційною владою Криму розпалюються міжконфесійні та міжнаціональні конфлікти, знову порушуються права корінного народу, який виступає за єдину та неподільну Україну.

Скільки їх вже було – загиблих, замучених, пропалих без вісти кримських татар з тих пір, як в Крим прийшла окупація?
Мені важко говорити сьогодні.

Є багато речей, які Україна має сказати кримським татарам. Насамперед – подякувати за підтримку сьогодні. І вибачитися, що вчора кримським татарам недостатньо довіряли. Недостатньо підтримували. Недостатньо співпрацювали. Але помилки вчорашнього дня не змінять правди сьогоднішнього.

Правда в тому, що Крим не може без України, а Україна без Криму.

Правда в тому, що Україна ніколи не змириться з окупацією і не забуде приниження березня 2014 року.

Правда в тому, що рано чи пізно Крим знову буде українським.

Незважаючи на все це, кримським татарам вистачить сил і терпіння, щоб захистити своє майбутнє, спільно з українцями побудувати щасливу та заможну державу.

Тож нехай на нашій землі ніколи не повторюються жахливі помилки минулого, завжди панують мир, злагода і справедливість!

З повагою

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв