20 березня – унікальний день!

1426841802Із днем весняного рівнодення сьогодні збігається кілька рідкісних астрономічних явищ і глобальних свят, чим усіх вас вітаємо!

20 березня – унікальна дата на календарі! Сьогодні – Всесвітній день Землі, астрономічний початок весни та Міжнародний день щастя.
День весняного рівнодення
Ця дата астрономічного року відзначається щорічно в день перетину Сонцем небесного екватора. Саме тоді тривалість дня дорівнює ночі. Саме сьогодні о 16:57 за всесвітнім часом (18:57 за київським) починається астрономічна весна.
У різні роки дата весняного рівнодення може бути різна – 19 до 21 березня. У 2016-му день зрівнявся з ніччю і невдовзі почне швидко збільшуватись, припадає на 20 число.
Від сьогодні по-справжньому прокидається природа. Цьому несказанно раділи наші пращури, а дівчата водили хороводи й співали гаївки. Цьому радіємо і ми! До речі, за народними прикметами, сонячне весняне рівнодення обіцяє тепле літо.
День Землі
У всьому світі 20 березня відзначається День Землі (англ. Earth Day). Вперше був встановлений в Нью-Йорку, у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954 році. З ініціативи ООН у багатьох країнах світу почали приймати закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішення екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Адже наш дім – Земля насправді такий вразливий, якщо його не берегти…
Міжнародний день щастя
У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним і найбільшим почуттям всіх людей.
Міжнародний день астрології
Також сьогодні Міжнародний день астрології, який відзначається щороку у день весняного рівнодення. І Новий астрологічний рік! Адже саме в день весняного рівнодення починається астрологічний рік. Перший знак зодіаку в астрологічному календарі – Овен. Саме в ці дні він набирає максимальної сили. Тож вітаємо всіх, які цікавляться питаннями однієї з найдавніших наук – астрології, і всіх Овнів зі святом!

Джерело: “ОГО.ua”