24 березня – Всесвітній день боротьби проти туберкульозу: зверніть увагу на своє здоров’я

Сьогодні, 24 березня, організації охорони здоров’я та волонтери привертають увагу світової спільноти до проблеми захворюваності на туберкульоз. Nk-Online.tv також не стоїть осторонь та закликає своїх читачів піклуватися про своє здоров’я.

Згідно зі світовою статистикою від 33% до 50% людей на планеті інфіковані туберкульозом, серйозно хворіють близько 5%. Це надзвичайно високий показник, тому сьогодні на увагзі населення до свого здоров’я наголошують громадські діячі, світові та місцеві політики, зірки театру та кіно.

До мешканців Херсонщини з приводу Всеукраїнського та Всесвітнього днів боротьби з туберкульозом звернулась і перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова.

“Щороку 24 березня у нашій державі відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, встановлений згідно з Указом Президента України від 22 березня 2002 року № 290/2002. Саме цього дня в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікробактерії (збудника) туберкульозу.

5aa0d80fab-2День боротьби з туберкульозом є важливою подією і має в усьому світі велике значення для підвищення рівня обізнаності людей про симптоми цього захворювання, його діагностику та лікування, а також щодо важливості встановлення ефективного контролю за поширенням туберкульозу. Без обізнаності населення про хворобу боротьба з нею приречена на невдачу.

Епідемія туберкульозу зареєстрована в Україні з 1995 року, а захворюваність у Херсонській області перейшла епідемічний поріг ще у 1992 році. Кожні 10 секунд у світі від туберкульозу вмирає 1 людина, кожні 4 секунди 1 людина занедужує. В нашій країні щогодини туберкульозом заражаються троє, а вмирає-один хворий. З’явилась нова небезпечна форма хвороби-хіміорезистентний туберкульоз, тобто нечутливий до дії лікарський препаратів.

Мікробактерії цієї інфекції досить стійкі у зовнішньому середовищі. Туберкульозна паличка може вражати всі органи та системи людського організму. Найнебезпечнішими є хворі з легеневими формами туберкульозу. Проте більшість людей мають значну опірність до цього захворювання, зумовлену комплексом вроджених і набутих механізмів захисту, рівнем імунітету. Тому якщо загальна інфікованість туберкульозом на планеті становить 50% населення, то хворіють лише 5-6%.

У випадках послаблення імунної системи ризик захворіти зростає. Щоб вберегтися від туберкульозу необхідно дбати про своє здоров’я: правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися, дотримуватися правил особистої гігієни,бувати на свіжому повітрі, категорично уникати шкідливих звичок, своєчасно звертатися до лікаря при виявленні симптомів будь-якого захворювання.

Однак під час епідемії від захворювання не застрахований ніхто. Разом з тим, слід пам’ятати, що туберкульоз виліковний. Від своєчасного обстеження і раннього виявлення захворювання залежить успіх лікування.

Не зволікайте, пройдіть обстеження на туберкульоз!

Здоров’я людини – найпріоритетніша цінність!”