26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

День кримського спротиву російській окупації встановлено на відзначення пам’ятної дати – річниці проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополь на підтримку територіальної цілісності України, який відбувся 26 лютого 2014 року. У цей день у 2014 році перед будівлею Верховної Ради Криму відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, 26 лютого відзначається, як День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Боротьба за повернення Криму ‒ це боротьба проти свавілля. Крим був украдений Росією в України силовим шляхом. Це перший прецедент у історії Європи з часів Другої світової війни. Повернення Криму – це не тільки спільна мрія українців і кримськотатарського народу, які по праву є господарями своєї землі, а й запорука безпеки на планеті та відновлення віри в міжнародне право.

Крим – це Україна!

Володимир Коваленко, міський голова