28 листопада – День пам’яті жертв голодоморів

У ХХ сторіччі українці пережили голодомори 1921-1923, 1932-1933 та голод 1946-1947 років. Найжахливішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійсненний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Це страшна частина історії майже кожного сучасного українця. Щохвилини від штучного голоду помирало 26 людей, зникали не лише сім’ї, а й цілі села. Цей акт масового винищення людей підірвав генофонд української нації, а свідчення про нього стали нашою генетичною пам’яттю.

Сучасним людям подекуди важко повною мірою осягнути глибину трагедії, яку пережили наші співвітчизники у минулому столітті, зрозуміти весь масштаб злочинів проти людяності – коли розстрілювали за п’ять колосків, забирали у селян останнє, доводили їх до смерті.

Надзвичайно важливою є людська пам’ять про трагічні сторінки нашої історії, про кожну жертву, кожного невинно убієнного та закатованого українця.

Ми маємо пам’ятати жертв Голодомору-геноциду, щоб це найжорстокіше сплановане масове вбивство людей ніколи більше не повторилося.

У цей скорботний для України день прошу усіх запалити свічку і вшанувати пам’ять про мільйони українців, котрі загинули голодною смертю.

Вічна пам’ять жертвам голодоморів!

Володимир Коваленко, міський голова