28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів з України

28 жовтня 1944 року з території України вигнано останнього солдата нацистського рейху, був визволений найзахідніший регіон України — Закарпаття.

2 листопада 1943 – День вигнання нацистських окупантів з території Лівобережжя Дніпра від Горностаївки до гирла Дніпра, що нині охоплює і територію Новокаховської територіальної громади

Ми вшановуємо пам’ять всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів з нашої країни, та населення, яке постраждало від дій загарбників.

За мир українці сплатили надзвичайно високу і страшну ціну. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Україна пам’ятає та ніколи не забуде тих, хто віддав своє життя, захищаючи свою землю від загарбників. Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

Вічна пам’ять загиблим, низький уклін живим!

Володимир Коваленко, міський голова