29 січня – День пам’яті героїв Крут

До відзначення цієї гіркої історичної дати активно долучилися й учні ЗОШ № 7 (директор – Лілія Грішагіна).

Класний керівник      7-А класу Л. Звонарьова  провела історичну годину на тему «Під Крутами пішли в безсмертя».

Розпочався захід урочисто: усі присутні виконали гімн України, а потім класом полинули трагічні рядки поезії П.Тичини в «Пам’яті тридцяти»:

На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…

Людмила Анатоліївна познайомила семикласників із значенням подвигу під Крутами для майбутнього незалежної України, пов’язала цю трагічну подію з сьогоденням нашої держави. Вона зазначила: «У масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації». Урочисто на заході пролунали пророчі слова М.Грушевського: «Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні!» – і учні вшанували пам’ять тих молодих лицарів хвилиною мовчання і запаленими свічечками.

Свідченням того, що цей захід не пройшов повз увагу підростаючого покоління є те, що учні записували на долоньках побажання Україні. І всі діти побажали мирного неба і незалежності. А в заключній частині пролунала молитва за Україну, сповнена слів любові до рідної землі, прагненням до волі і незалежності:

Боже великий, єдиний,

Нам Україну храни,

Волі і світу промінням

Ти її осіни.

Світлом науки і знання

Нас, дітей, просвіти,

В чистій любові до краю,

Ти нас, Боже, зрости…

 Я. Тарабанова, заступник директора з навчально-виховної роботи