30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми», «трафікінг».

Сьогодні, 30 липня, світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має економічні, соціальні, педагогічні, так і психологічні причини. Саме в цей день 2014 року Організація Об’єднаних Націй відзначила перший в історії Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

В Новокаховському міському центрі зайнятості за участю спеціалістів центру соціальних  служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради відбувся семінар для безробітних громадян «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Під час заходу йшлося про марні обіцянки вербувальників: легальне працевлаштування, неважку та високооплачувану роботу, комфортні умови проживання, оформлення контракту, проїзних документів за рахунок роботодавця; про гарантовану підтримку постраждалих від торгівлі людьми (правову, психологічну, соціальну та матеріальну, відновлення документів, сприяння у працевлаштуванні, медичне обстеження та лікування). Також говорили про ознаки та форми торгівлі людьми, етапи цього кримінального злочину. Порушувалася й проблема незаконної експлуатації дітей. Резюмуючи обговорення проблеми, учасники заходу визначили основні поради щодо того, як не стати «живим» товаром.

Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби з торгівлею людьми МВС України тел. (044) 374-37-79 (пн–суб з 09:00 до 18:00) або Департаменту ґендерної політики, протидії торгівлі людьми та захисту прав депортованих Мінсоцполітики України.тел. (044) 278-65-87 (пн– пт з 09:00 до 18:00). За детальною інформацією можете звернутися до центру соціальних служб за адресою: м. Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5.

Наталя Корсакова, директор центру соціальних служб

 

 

 

 

Директор                                                                             Н.В.Корсакова