30 вересня – День усиновлення

1411990738_9205Щороку 30 вересня відзначається День усиновлення. Це свято знаходиться під покровом християнських святих Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Імена святих символізують найкращі чесноти людей, що приймають в родини дітей, які за різних життєвих обставин втратили свою сім’ю.

Всі ми родом із дитинства. Вважається, що дитинство – прекрасна пора безтурботного сміху, веселих забав та ласкавого батьківського піклування.

Дитинство – то щастя. Але лише за умови, коли в дитини є добрі батьки. Та не всім дітям поталанило у цьому житті. Поруч живе чимало дітей, які залишилися без підтримки сім’ї. І складна соціально-економічна ситуація в країні не кращим чином впливає на українську родину: сьогодні кількість соціальних сиріт збільшується. Станом на 25 вересня 2016 року Новокаховським міським судом та районними судами Херсонської області  розглядаються справи щодо позбавлення батьківських прав громадян відносно 12 дітей, які мешкають на території Новокаховської міської ради; з них стосовно 9 малолітніх підтверджується статус «дитина, позбавлена батьківського піклування». Для порівняння: протягом 2015 року відносно 16 дітей батьки були позбавлені батьківських прав, з них 8 набули статус дитини, позбавленої батьківського піклування.

Щоб ці діти, яким не поталанило, не відчували себе знедоленими та беззахисними, ми, дорослі, повинні докласти максимум зусиль, щоб вони не втратили віру у добро. Бо всі малята мають право на щасливе дитинство і батьківську любов. Для сиріт початком стежини щастя буде усиновлення.

Усиновлення ‒ прийняття усиновлювачем  у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.

Усиновлення – це пріоритетна та найбільш захищена форма влаштування дитини, яка втратила своїх батьків. Упродовж останніх років в Україні зростає кількість людей, які приймають рішення усиновити дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.

На території Новокаховської міської ради проживає 34 усиновлені дитини, багатьох з них мама і тато знайшли в різних куточках України. У 2016 році 3 дітей усиновлено громадянами нашого міста. Але ще 20 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновленими, – віком від 12 до 17 років, – щодня чекають своїх нових тата і маму.

Загалом на Україні ще близько 18 тисяч хлопчиків і дівчаток різного віку мріють про батьківську любов і турботу. Понад  1800 кандидатів в усиновлювачі нині перебувають на обліку в службах у справах дітей. Разом з тим, 80% кандидатів в усиновителі бажають всиновити дитинку до 5 років, яка не має братів та сестер, а також вад зі здоров’ям. Натомість, переважна кількість дітей, які можуть бути усиновленими, це діти, старші 10-річного віку, які мають двох і більше братів і сестер, але вони не з меншою надією чекають на своїх батьків.

Якщо ви маєте бажання в серці – подарувати нову сім’ю дитині або підлітку, що втратили своїх рідних – пам’ятайте, що це тільки перший, але дуже важливий крок… Розпочніть свій шлях вже сьогодні! Більш детальну інформацію та відповіді на запитання щодо процесу усиновлення можна отримати в службі у справах дітей виконкому Новокаховської міської ради.

З нагоди Дня усиновлення служба у справах дітей виконкому Новокаховської міської ради висловлює щиру подяку опікунам та прийомним батькам! Низько вклоняємося всім, хто подарував посиротілим дітям нову родину! З особливою шаною хочемо привітати у цей день тих, хто вже всиновив дитинку, підтримати тих, хто знаходиться на початку цього шляху!

Кожного року збільшується кількість дітей, які знаходять собі нових тата і маму, але потреба у ласкавих обіймах рідних не зменшується. Кажуть, що чужих дітей не буває, є тільки такі, яких поки що не знайшли їх мама і тато…

Хочу побажати нам усім, щоб шлях посиротілої дитини до родини був найкоротшим, щастя батьківства безмежним, а дитинство яскравим та сонячним!

Нехай щедрість і милосердя наших душ множаться з кожним днем! Зі святом нас усіх!

Довідково. На території Новокаховської міської ради мешкає 129 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, з них: 109 перебувають під опікою, 9 виховуються у прийомних родинах, 3 – у дитячих будинках сімейного типу. На території Новокаховської міської ради функціонує три прийомні родини, які виховують сімох дітей. У державних закладах живуть і виховуються 8 неповнолітніх.

Оксана Поповиченко, начальник служби у справах дітей