5 червня на Центральній площі Нової Каховки зустрічатимуть воїнів 57 ОМПБр

5 червня 2018 року о 10:00 на Центральній площі Нової Каховки відбудеться урочиста зустріч представників командування та особового складу частин 57-ої окремої мотопіхотної бригади Південного оперативного командування Сухопутних Військ Збройних Сил України, які прибувають до нас на місце своєї постійної дислокації з зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) на Донбасі.

В програмі заходу урочистий символічний вхід особового складу у місто (від пам’ятника Т.Г.Шевченку через Центральну площу до міської пристані), привітання командувачем Південного оперативного командування генерал-майором О.Вишнівським та міським головою В. Коваленком з прибуттям бригади до нового місця постійної дислокації, поздоровлення воїнів мешканцями міста та творчими колективами.

Також на головній площі командувачем Південного оперативного командування генерал-майором О.Вишнівським будуть вручені державні нагороди військовослужбовцям бригади, які брали участь в АТО на Сході України.

Завершаться урочистості проходженням пішої колони особового складу та колони військової техніки, що стоїть на озброєнні частин бригади.

Довідково: 57 окрема мотопіхотна бригада (ОМПБр) Південного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України була сформована у листопаді-грудні 2014 року в місті Кіровоград (нині Кропивницький) у складі трьох окремих мотопіхотних батальйонів (омпб): 17 (колишній 17-й БТрО Кіровоградської області «Кіровоград-1»), 34 (колишній 34-й бТрО Кіровоградської області «Кіровоград-2», «Батьківщина») та 42 (колишній 42-й бТрО Кіровоградської області «Рух Опору»). Вже влітку 2014 року, майже відразу після проведення бойового злагодження, батальйони були направлені в зону проведення антитерористичної операції, або на посилення загрозливих напрямків кордону.

Протягом 2014-2018 років частини бригади приймали участь в боях під Іловайськом, Дебальцевим, за Донецький аеропорт, під Горлівкою.

Влітку 2017 року у Генеральному штабі Збройних Сил було прийнято рішення щодо передислокації частин бригади у Херсонську область. Місцем розташування штабу бригади була визначена Нова Каховка.