Музей історії міста: Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього

zvilnennyaУ кожного населеного пункту Херсонщини, як і будь-якої іншої області,- свій день звільнення від фашистської окупації, своє неповторне свято. Для нас, новокаховчан, – це 2 листопада, для мешканців Херсона – 13 березня, а всієї Херсонщини – 16 березня. Це – дні пам’яті про загиблих героїв війни, мужніх, доблесних воїнів – захисників Вітчизни. Це дні вшанування живих учасників історичної битви з фашизмом, данини шани і поваги. Це дні осмислення причин трагедії, складових Перемоги, а також причин відродження неофашизму та усвідомлення відповідальності кожного громадянина за долю країни, мирне майбутнє нових поколінь.

cimg3951З нагоди 73-річниці звільнення нашої території від німецько-фашистських загарбників, для студентів Новокаховського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету, у музеї історії міста Нова Каховка відбулася патріотична година «Це забути не можливо».

Битва за визволення України тривала довгих 22 місяці й складалася з низки великих військових операцій на шляху до Великої Перемоги у травні 1945 року. Бої на нашій території тривали 140 днів, з 28 жовтня 1943 року по  16 березня 1944 року. Ціна перемоги була занадто високою. Низький уклін всім, хто кував Перемогу: на фронтах, в партизанських загонах, у підпіллі, хто самовіддано працював на фабриках, заводах, полях і фермах, безмежна вдячність за мирне життя.

cimg3949Затамувавши подих молодь слухала екскурсовода музею історії міста Наталію Ільницьку, яка супроводжувала свою розповідь тематичними фотографіями, спогадами ветеранів, листами з фронту та ін. Патріотична година проходила під гаслом «Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього».