Привітання з Міжнародним Днем медичної сестри

Щорічно, 12 травня, світова медична громадськість відзначає Міжнародний День медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, але офіційно воно було засновано Всесвітньою організацією охорони здоров’я лише в 1971 році.

Привітання з  Міжнародним днем медичних сестерДень медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя із 141 країни в професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найтінгел (12.05.1820 – 13.08.1910 рр.). Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного Хреста є саме на її честь, в день її народження – 12 травня.

На сьогодні, в лікувально-профілактичних закладах Новокаховської міської ради: міській лікарні, полікліниках, швидкій допомозі, амбулаторіях сімейної медицини та фельдшерських пунктах по селах, у школах, дитячих садочках працює 420 медичних сестер.

Медичні сестри – перші помічники лікаря, адже саме медичні сестри виконують усі необхідні лікарські процедури на амбулаторному прийомі, в стаціонарних відділеннях лікувальних закладів та у виїзних бригадах екстреної та швидкої медичної допомоги. Від їх праці, їх душевної доброти, справжнього гуманізму та професіоналізму багато в чому залежить якість надання  медичної допомоги хворим та збереження їх здоров’я.

Щиро вітаємо медсестер з їх професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, весняного настрою, сімейного щастя, добробуту та  пошани від своїх колег та пацієнтів.

Міський голова Володимир Коваленко, голова Ради ветеранів війни та праці Дмитро Папуша, голова Громадської ради при виконавчому комітеті Лариса Житченко