Увага! Небезпечний десерт

З настанням спекотної погоди на вулицях Нової Каховки активно розгорнулася торгівля морозивом і розливним квасом.

Яскраві холодильники під парасольками спокушають покупця скуштувати шматочок солодкої прохолоди або порадувати себе натуральним слов’янським напоєм. Цей вид торгівлі досить зручний для населення, немає необхідності спеціально заходити в магазин або супермаркет, коли такі торгові місця розташовані на відстані витягнутої руки. Різноманітність морозива на вітринах будь-якому закрутить голову: біле і шоколадне, в глазурі і без, фруктове і зі згущеним молоком, пломбір та фітнес-морозиво. Яке вибрати? Зокрема, для морозива використовують три галузевих стандарту: ДСТУ 4733: 2007 для морозива на натуральній молочній основі, ДСТУ 4735: 2007 за комбінованим сировиною та ДСТУ 4734: 2007 – для плодово-ягідного морозива.

Ринок цієї продукції досить чутливий як до об’єктивних (температурному режиму, тривалістю сезону високих температур і т.п.), так і до суб’єктивних чинників (наприклад, непродумане підвищення торгових націнок, коливань платоспроможного попиту населення та ін.)

Але іноді вулична торгівля приносить навпаки певні незручності: об’єкти розташовані на досить вузькому тротуарі, обгортками або стаканчиками засмічена прилегла територія, квас розливається в пластикові пляшки невідомого походження та сумнівної чистоти, обслуговують неохайного вигляду продавці з брудними руками та інше.

З досвіду роботи інспекції, морозиво, яке продають під відкритим небом, може виявитися небезпечним десертом – зіпсованим, торішнім та невідомого походження.

У більшості продавців морозива как на міських вулицях, так і при кіосках під рукою немає проточної води, а документи на якість товару вони не показують навіть поліції, не кажучи про простого покупця. Найчастіше таких документів просто немає.

В холодильниках вуличних продавців – від сили мінус 18 градусів. А щоб десерт залишався свіжим весь гарантійний термін, має бути не менше мінус 24 градуси. Продавці працюють без проходження медогляду, т. е. без санітарних книжок, часто без офіційного оформлення, нібито на випробувальному терміні. На продукцію відсутні цінники, а значить ціна може змінюватися в залежності від нахабства продавця, по-іншому не скажеш.

За всі порушення, особливо за торгівлю без документів на якість продукції, продавців чекає штраф. Рекомендуємо підприємцям не чекати перевірок, а налагоджувати виносну торгівлю належним чином для залучення уваги споживачів.

А споживачам радимо уважно вибирати продукцію по маркуванню про склад,  терміни придатності, цілісності упаковки та охайності і ввічливості продавця.

 Антоніна Прокопенко, начальник інспекції у справах захисту прав споживачів