Україна опиняється в епіцентрі політичного скандалу у США

Ймовірний новий голова ФБР 12 липня пообіцяв розібратись, чи втручалась Україна у вибори у США у 2016-му році, а речниця Білого дому того ж дня, заявила журналістам, що “якщо і є якісь докази змови у ході минулих президентських виборів у США, то це – докази змови між Демократичною партією США та урядом України”. Про це повідомляє “Голос Америки”

Посольство України у США стверджує, що “жодним чином не координувало із Демократичним національним комітетом жодних зусиль для проведення досліджень чи будь-яких дій направлених проти кандидатів на виборах Президента США або членів їх команд”.

СЛУХАННЯ У СЕНАТІ: “Я ЗАЙМУСЬ ЦИМ”

У ході Сенатських слухань щодо затвердежння нового голови ФБР, кандидату на цю посаду Крістоферу Рею довелось відповідати на питання сенатора-республіканця Ліндсі Ґрема. Той попросив претендента висловити оцінку закидів про втручання України у перебіг виборчої кампанії 2016 у США. Такі закиди на початку 2017-му році з’явились на шпальтах видання Politico у статті “Спроби України саботувати Трампа нашкодили їй самій” журналіста Кеннета Фоґеля.

Ліндсі Ґрем, який є одним із провідних рушіїв розслідування втручання Росії у вибори у США запитав Рея:

“Розслідування видання Politico виявило, що американка українського походження, яка консультувала DNC, зустрічалась із високопосадовцями Посольства України в Вашингтоні, з метою викрити зв’язки співробітника виборчого штабу Трампа, Пола Манафорта з Росією, відповідно до повідомлень людей безпосередньо обізнаних з ситуацією. Вам відомо про ці звинувачення?”

У відповідь потенційний голова ФБР заявив, що про звинувачення йому невідомо, але підтвердив тезу сенатора, що “для України було б неправильно втручатись у наші вибори”.

“Я з задоволенням займусь цим”, – заявив Рей про необхідність розібратись у питанні “втручання України у вибори США” .

БІЛИЙ ДІМ ГОВОРИТЬ ПРО “ЗМОВУ”

Пізніше, того ж дня речниця Білого дому, відповідаючи на звинувачення про втручання Росії у вибори США на боці Трампа, заявила, що змова Демократичної партії із урядом України, на її думку, підкріплена більшою кількістю доказів. При цьому у Бідому домі також послались на розслідування Фоґеля.

“Якщо і є якісь докази змови у ході минулих президентських виборів у США, то це – докази змови між Демократичною партією США та урядом України”, – заявила у середу речниця Білого дому Сара Сандерс.