9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Як корупція погіршує твоє життя? Таке питання перед учнями поставив на уроці вчитель правознавства загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Новокаховської міської ради Заболотній Сергій Володимирович.

Під час комбінованого уроку, з елементами лекції, візуальної презентації формувалися в учнів школи уявлення про соціальне явище корупції та шкоду, яку корупція завдає персонально конкретній людині. Розтлумачувалися  поняття: хабарництво (вимагання і пропозиція хабаря),  корупція. Через практичні вправи (кейси) формувалися  вміння виявляти прояви корупції у повсякденному житті та давати їм належну особисту оцінку.

Корупційна система складається з маленьких корупційних випадків, у які залучений кожен із нас. Корупція проявляється у різних типах і корупціонери знаходять різноманітні виправдання своїм діям, проте недоброчесна поведінка так і залишається недоброчесною

поведінкою, яка приносить шкоду суспільству, яка відкидає нас назад від розвинутих країн світу і ставить перепони на шляху до успішної країни.

Але просто знання без реальних дій мало чого варте. Важливо не лише самому дотримуватися правил доброчесного життя , але й поширювати це розуміння для інших громадян.

Отож, ми можемо допомогти іншим людям у нашій країні – дітям і      дорослим – дізнатися про те, що вже знаємо ми.

 Адміністрація, президент школи Каберник О.