Цапко, ви не праві! (Сніг та дощ ім’ям України)

У цієї історії є початок, але ще не видно кінця. Важко зрозуміти психологію людини, яка спочатку підписує договір, а потім відмовляється сплачувати кошти, нараховані йому згідно цього ж таки договору. Що це: жадібність, нехтування суспільними нормами житття, відчутя безкарності? Чи може усе разом взяте? Спробуємо розібратися…

Результат пошуку зображень за запитом "Верховний суд"Майже три роки тривали судові суперечки між комунальним підприємством «Міський водоканал» та ДП «Торговий дім «Центральний» ВАТ «Славутич» (директор – Цапко П.І.).

Ініціаторами цих “розборок” вимушені були стати комунальники. Адже ДП «Торговий дім”відмовлялось від сплати за надані послуги по прийманню стічних вод, що утворювались на його території внаслідок випадання атмосферних опадів  та потрапляли до мережі централізованого водовідведення КП «Міський водоканал».

В результаті таких незаконних дій, водоканал був вимушений звернутись за захистом своїх порушених прав до господарського суду та позиватися до цього підприємства з вимогою про стягнення з ДП «ТД «Центральний» ВАТ «Славутич» боргу за надані послуги по прийманню стічних вод, що утворювались внаслідок випадання атмосферних опадів в розмірі 6325,77 грн.

Можна довго розповідати про перепетії розгляду цієї простої, як на погляд сторонього спостерігача, справи в судах першої та другої інстанцій, але керівництво і юристи міськводоканалу були впевнені в своїй перемозі, тому йшли до кінця. А ще вони твердо знали, що правда завжди перемагає брехню і ніякі високооплачувані адвокати її не відмиють.

Кінцеву крапку в цій тяжбі поставив Вищий господарський суд України, який повністю задовольнив позов КП «Міський водоканал» і своєю постановою від 11.05.2016 року підтвердив обов’язок за ДП «ТД «Центральний» ВАТ «Славутич» сплачувати  за такі послуги.

Та поки йшли судові розбірки, комунальники виявили факт банальної крадіжки своїми опонентами питної води через водопровідний колодязь  ВК-5, який перебував в зоні обслуговування ДП «ТД «Центральний» ВАТ «Славутич» і через який дане підприємство отримувало послуги з централізованого водопостачання. Простою мовою в колодязі була виявлена «ліва врізка» в обхід лічильника.

Таким чином представники КП «Міський водоканал»  виявили та зафіксували  протиправні дії керівництва ДП «ТД «Центральний» ВАТ «Славутич» щодо безоблікового водокористування, склали відповідні акти, з якими дане підприємство не погодилось, внаслідок чого КП «Міський водоканал» було вимушене вдруге звернутися до господарського суду за захистом своїх порушених прав.

І у цій справі суд підтвердив правоту комунального підприємства, визнав дії ДП ТД «Центральний ВАТ «Славутич» незаконними та ухвалив законне рішення, яким задовольнив позовні вимоги КП «Міський водоканал», вирішив стягнути чималі кошти з ДП «ТД «Центральний»  за порушення внаслідок крадіжки води з комунального водопроводу.

Остаточне рішення  у цій справі  теж приймав Верховний Суд, який своєю постановою від 04.07.2018р., підтвердив протиправні дії ДП «ТД «Центральний» ВАТ «Славутич» та зобоов’язав останніх сплатити штраф за такі дії. Зустрічні ж позовні вимоги цього підприємства з вимогами по виключенню з договору умов по нарахуванню та оплаті за додатковий об’єм стічних вод внаслідок випадання атмосферних опадів – були відхилені в повному обсязі.

Оскільки і на сьогоднішній день чинні  рішення судів за вищевказаними справами в добровільному порядку не виконуються ДП «ТД «Центральний» ВАТ «Славутич», накази про примусове виконання цих рішень знаходяться на виконанні Новокаховського міського відділу державної   виконавчої служби  Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, де триває виконавче провадження відносно цього підприємства про стягнення коштів на користь КП «Міський водоканал».

Бажаючі ознайомитись  детальніше з постановою Верховного Суду можуть зайти за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/75298529.

І наостанок. Розповідати багатіям, що красти – це сором, марна справа. Мораль у таких осіб відсутня, як категорія. Але боротись за правду з ними можливо, що і довели на своєму прикладі наші мужні комунальники.

Іван Корсаков