Аби місто жило й працювало

15 травня відбулась 62 сесія міської ради 6 скликання, до порядку денного якої було внесено 44 питання.
По-перше, було зазначено, що мета міської програми надання адресної допомоги отримувачам субсидій, які використовують електроопалювальні прилади для обігріву житла, досягнута. Найбільш нужденні громадяни, які взимку гріються біля «дуйчиків», отримали часткову компенсацію витрат (343 отримувача субсидії на 231,3 тис. грн.).
Нагадаємо, що у 2012 році були раптово змінені умови надання субсидії за використану електроенергію. НКРЕ постановила: хто не має технічного паспорту на електрообігрів, той не має права претендувати на субсидію. Депутати міськради, розуміючи, що мова йде про найбільш бідних новокаховчан, які не можуть встановити ані газове, ані електричне обладнання для обігріву, допомогли їм коштами громади. Нині усе повернулось, як було, тож програма вважається виконаною.

Літо — дітям

Про хід виконання цілого ряду міських програм доповідали керівники відповідних служб. Зокрема, начальник відділу освіти Оксана Якубова розповіла щодо програми розвитку освітньої галузі за 2013 рік. Перший заступник міського голови Леонід Чурсинов доповів про хід виконання програми приватизації майна міської комунальної власності (впродовж року було приватизовано 10 об’єктів, до міського бюджету надійшло 1 млн. 282 тис. 15,3 грн. або 76,3% від річного плану, який складав 1 млн. 681 тис. грн.). В порівнянні з 2012 роком надходження збільшились в 2,4 рази.
Народні обранці, затвердивши заходи на нинішній рік до міської програми оздоровлення та відпочинку дітей, вирішили, що їх відпочинок обійдеться міській казні у 541 тис. 689 грн. Для дітей пільгових категорій — 88 тис. 89 грн. (мова йде про 70 малюків та підлітків, які відпочиватимуть 21 день). Школярі, всього дві тисячі учнів, відпочиватимуть у таборах, створених при шкільних та позашкільних закладах, з 2 по 15 червня, усього 14 днів, що коштуватиме міській казні 448 тис. грн., тобто 16 грн. на день. Плюс 25 дітей відпочиватимуть за кошти батьків та шефів.

Змінили долю туалетів

Депутати дозволили виконкому списати громадський туалет площею 61 кв. м на Дніпровському у парковій зоні біля колишньої рятувальної станції у зв’язку з технічним станом і неможливістю подальшого використання. Його демонтує КП «НК Екосервіс».
У той же час ТОВ «Аудиторська компанія «Фінансові резерви» отримала дозвіл на розробку детального плану території щодо земельної ділянки орієнтовною площею 0,1872 га по пр.Дніпровському, 40-а для реконструкції орендованого туалету під житлово-розважальний комплекс з громадським туалетом. Потім документація буде винесена на сесію для затвердження.
Сесія затвердила звіт про використання коштів резервного фонду міського бюджету (жодної копійки витрачено не було) та внесла зміни до рішення «Про міський бюджет на 2014 рік».
Депутати закріпили за міською організацією УООР додаткові мисливські угіддя площею 772,3 га на території рибоводного заводу частикових риб терміном на 15 років, попередивши про постійний контроль за відтворенням, збереженням та раціональним використанням живності.
Як врятувати водоканал?
Було вирішено поповнити статутні фонди комунальних підприємств на 181 тис. 996 грн. (збільшення необоротних активів), зокрема, КП «Міський оздоровчий центр» (100 тис. грн.), КП «Основа» (81 тис. 996 грн.). Та на суму 799 тис. 990 грн. (приріст обігових коштів) КП «ШЕУ» (200 тис. грн.), КП «Міський водоканал» (500 тис.), КП «Основа» (99 тис. 990 грн.). Міський голова Володимир Коваленко, подякувавши за ямковий ремонт вулиць міста керівнику «ШЕУ» Анатолію Гуртовому, зазначив щодо водоканалу: «Ситуація — страшнюча». Він вкотре пояснив, що ми вимушені підтримувати цю організацію грошима з громадської казни, бо при щомісячних 104 відсотках збору грошей за послугу (з урахуванням боргів минулих років) підприємство має кожного місяця 600 тис. грн. збитків. Причина — підвищення вартості електроенергії, основної складової «водного» тарифу. Коли розцінки переглядалися останній раз, 1 кВт коштував 83 копійки, нині — 1,36 коп., а плата за воду залишилась, як і була. Таким чином, різницю у 53 коп. просто нема де взяти: держава три роки заграє з населенням, не збільшуючи вартість води, і тим самим ставить під загрозу надання цієї послуги взагалі. Крім того, страждає колектив КП, тут — велика заборгованість з виплати заробітної плати.
За ці три роки КП відправило до профільного міністерства, ВР тощо 80 листів з проханням вирішіти питання, але результату немає. А на місцях ні міська, ні обласна ради не правомочні розібратись з проблемою. Херсонобленерго, приватна структура, не погоджується на те, щоб, як в інших областях, наростити борг з перспективою, що держава колись компенсує різницю в тарифах. І міська влада тут нічого не може вдіяти: електроенергія потрібна 24 насосам, що качають воду, та 12-ти працюючим на очисних спорудах. Реконструкція, яку ми провели завдяки банківській позиці, зменшила потреби в електриці лише на 20%.

Депутатські запити

Сесія також вирішила доповнити перелік об’єктів приватизації на 2014 рік будівлею універмагу шляхом викупу (вул.Першотравнева, 17, площа 4244,1 кв. м).
Затверджений детальний план території виконкому в районі вул.Соснова (біля колишньої свердловини), розроблений ТОВ «Укргенплан», для проектування розширення комплексу садибної забудови. Були також вирішені деякі земельні питання.
Депутати прийняли до відома звернення депутата П.Джуманіязової щодо патріотичного виховання молоді.
Міський голова дав доручення своєму заступнику В.Сироватці та фахівцям юридичного відділу, за пропозицією депутата О.Михайлової, розібратись з призначенням субсидії на житлово-комунальні послуги сім’ї інваліда.

«Швидка» наразі нешвидка

Також О.Михайлова виступила з депутатським зверненням щодо роботи лікарняного транспорту ЦМЛ (не виїздив до хворих, окрім страждаючих на онкологію) та «швидкої допомоги» (у більшості випадків консультували по телефону).
В.Коваленко пояснив, що з причини подорожчання паливних матеріалів, переможці тендерів з їх поставки відмовились обслуговувати міську лікарню («швидка допомога» нині відноситься до обласної структури і місцевій владі не підпорядковується). Таким чином, два місяці лікарняний транспорт працював лише завдяки допомозі підприємця В.Поляка, члена виконкому А.Подофи (ХОАБ), В.Кошелєва (ДМК «Таврія»), Ф.Ютовця (соєвий завод), які дали в борг по 500 л, за що їм у виконкомі дуже вдячні. Проблема одна — де взяти ще 250 л, щоб медичний транспорт працював ще три, за процедурою, тижні від 14 травня, коли відбувся новий тендер?
Підтримавши запит Олени Олександрівни, В.Коваленко запропонував звернутись до депутатів облради від Нової Каховки, щоб ті ініціювали звернення до Кабміну про спрощення процедури закупівлі ПММ для медичних закладів. Він зазначив, що на зустрічі у Києві з віце-прем’єр-міністром В.Гройсманом 27 мерів України піднімали це питання.

Тамара Путілова