Аби новорічні свята не обернулися трагедією

Напередодні Нового року зазвичай активізується продаж петард і салютів “з підлоги”. Пропонований споживачу товар – майже весь контрабандний, реалізується без відповідних дозволів, ліцензій і сертифікатів.

Більш того, “гучну радість” продають всім бажаючим, ігноруючи правила, заборони, моральні принципи, адже ціль одна: встигнути трохи нажитися. Покарати таких продавців можуть лише за порушення правил торгівлі, порушнику загрожує штраф від 500 гривень з конфіскацією товару. Надалі конфіскована піротехніка передається спеціальним службам.

Як правило, після святкування новорічних і різдвяних свят в міську лікарню частіше потрапляють юні піромани. Опіки різного ступеня, травми рук – результат новорічних салютів, які малеча придбала сама або прийняла в подарунок від нетямущих дорослих, що прагнули порадувати улюблених чад.

Начальник інспекції у справах споживачів Антоніна Прокопенко нагадує: при купівлі піротехнічних виробів обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо такої інформації на доступній мові немає, то виріб не сертифікований, користуватися ним небезпечно. Перевірте термін зберігання виробу (його встановлює сам виробник, крім нього ніхто не має права продовжити цей термін). На багатьох подібних виробах вказані вікові обмеження для осіб, які їх будуть використовувати. Звичайно, що ті, які не призначені для використання особами молодше 16 або 18 років, купувати не слід. Обов’язково перевірте, чи не пошкоджена упаковка та сам виріб.

Феєрверки – це дійсно дивовижно, яскраво, ексцентрично. Але організуйте свято з розумом, і тоді від вашого “спілкування” з піротехнічними виробами залишаться тільки радісні та гарні спогади.