Аби уникнути екологічного лиха…

Минулого тижня в приміщенні центральної міської бібліотеки відбувся «круглий стіл», організований НКМГЕО «МАМА-86-Нова Каховка». Мова йшла про непридатні пестициди (НП), їх вплив на довколишнє середовище та здоров’я людини.14Голова екологічної організації Таїса Козак представила присутнім презентацію про існуючий стан та шляхи вирішення проблеми непридатних пестицидів на території Бериславського, Каховського районів та Новокаховської міськради. Так, за її словами, в листопаді-грудні 2015р., за допомогою громадськості, «МАМА-86» виявила місця знаходження НП на території сіл Томарине Бериславського району, Піщане Дніпрянської селищної ради, Дмитрівка, Коробки, Малокаховка та Мар’янівка Каховського району.

– Для того, щоб підтвердити достовірність фактів забруднення, були здійсненні виїзди на дані місця з представниками Херсонської філії інституту охорони ґрунтів України, – розповіла Т.Козак. – На території села Томаріно ми виявили бочки на відкритій ділянці, серед поля, в яких зберігаються невідомі хімічні речовини. Частина з них перевернута і напівпорожня, в деяких – зірвані кришки. Навколо території спостерігається різкий задушливий запах. На території сіл Мар`янівка, Дмитрівка, Коробки пестициди були вивезені зі зруйнованих складів отрутохімікатів, але ці ділянки не очищені належним чином. В селі Піщане, на території колишнього хімічного складу, знаходяться невідомі речовини. При лабораторному досліджені ґрунту тут відзначається значна забрудненість.

Підводячи підсумки обговорення, НКМГЕО «МАМА-86-Нова Каховка» висловила наступні пропозиції щодо покращення екологічної ситуації у вищезазначених місцях. По-перше – вести широку інформаційну роботу серед населення про небезпеку поводження з НП, по-друге – здійснити позначення небезпечної території спеціальними охоронними знаками, по-третє – вивезти та утилізувати невідомі речовини, а також оздоровити звільнену територію від шкідливих речовин за допомогою біотехнологій.

Крім того, була ухвалена резолюція-звернення з приводу питань стану поводження з непридатними та забороненими до використання пестицидами в Херсонській області та Каховському регіоні зокрема, адресована міністру екології О.Семераку, голові ХОДА А.Гордєєву, а також голові незалежної громадської екологічної ради Херсонської області Г.Романенку.