Абітурієнти Херсонщини навчатимуться за бюджетні кошти

Питання реалізація набору абітурієнтів до цьогорічного навчального року за гостродефіцитними спеціальностями обговорили на нараді керівництва облдержадміністрації та деканів факультетів Херсонського державного університету, повідомляє прес-служба ХОДА.

«Саме на формування людського капіталу, розвиток вищої освіти та забезпечення кваліфікованими кадрами області направлена Програма розвитку людського капіталу Херсонщини. Актуальність зазначеного питання є дуже гострою», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь відкриваючи засідання.

Він також підкреслив, що на сьогодні не у всіх є можливість оплатити навчання у ВНЗ, тому ОДА запропонувала таке рішення проблеми, бо надпріоритетом для місцевої влади є створення сприятливих умов та збереження людського капіталу в регіоні.

Розповідаючи присутнім про основні положення Програми, начальник управління освіти, науки та молоді  ОДА Євген Криницький зазначив, що наразі вже сформовано регіональне замовлення за Програмою та складає: 234 педагогічних працівника, 21 працівник в галузі культури, та 14 – в галузі фізичної культури та спорту.

«Херсонський державний університет є базовий навчальний заклад, який може забезпечити і здійснювати підготовку фахівців в зазначених галузях, так як він має для цього необхідну базу», – наголосив Євген Криницький.

Обговорення актуального питання було конструктивним. Народний депутат України Олександр Співаковський, який також приймав участь у заході, підкреслив, що в результаті  впровадження  Програми Херсонщина має перспективи до зменшення міграції молоді до інших областей України та саме головне – буде сприяти зменшенню дефіциту кадрів на селі.