Адаптація першокласників до нових умов шкільного життя

20161110_152732

10 листопада у  ЗОШ І-ІІІ ст.№10пройшов психолого – педагогічний консиліум по наступності між початковою школою і дитсадками «Червоненька квіточка» і «Черемушки» з метою  виявити основні проблеми, які з’явилися у першокласників в адаптаційний період і визначити направлення подальшої роботи з учнями перших класів.

Шевченко Л.М. звернула  увагу на  актуальність проблеми адаптації учнів щодо навчання в  школі. Наголошено, що початок навчання у школі – один з найбільш складних і відповідальних моментів у житті дітей як у соціальному плані, так і у фізіологічному. Це не тільки нові умови життя і діяльності маленької людини – це нові контакти, нові відносини, нові обов’язки. В даний період дитина вступає в нові соціальні ролі, зв’язані з шкільною діяльністю. Змінюється все життя дитини : все підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам і турботам.

Л.В.Бага розповіла про рівні адаптації. Це досить тривалий процес, пов’язаний зі значним напруженням усіх систем організму. Пошук дитиною свого місця в класі, можливість виявити свої інтереси, здібності є особливостями соціальної адаптації. Практичний психолог  звернула увагу присутніх, що є  і такі діти,  у яких  не закінчився період дошкілля і вся поведінка спрямована на гру. Такі діти найбільше потребують, щоб уроки проводились у формі гри, змагань, мандрівок, на яких мотивація навчання прищеплюється непомітно.

Учителі Собецька С.А, Циганкова Л.В., Мішакова Ю.Д., Малогрош О.Б. детально розповіли про перші кроки щодо порозуміння,  адаптацію до нових умов та вимог нового середовища та педагогічний супровід молодшого школяра. Гості школи з задоволенням слухали про своїх вихованців.

Горицька С.В. звернула увагу на адаптацію дітей пільгових категорій і акцентувала увагу на співпраці в цьому напрямку з дитячими садочками.

Психолог Нікуліна Т.В. провела порівняльний аналіз готовності вихованців до школи і адаптація до нових умов шкільного життя. В основному,  показники залишилися сталими.

Одним з головних питань  є формування мовленнєвої компетентності

 Павленко Л.Г.,  вихователь ясел-садка №8,  висвітлила питання «Шляхи підвищення мовленнєвої компетентності». Методисти садків  Н.П. Столяр і А.А.Надвернюк  розповіли про роботу у цьому напрямку.

Члени консиліуму подякували один одному за взаєморозуміння і співпрацю.

Заступник директора з НВР початкової школи Шевченко Л.М.