Андрій Гордєєв розповів про бомбосховища, лікарні та рівень безпеки на Херсонщині

КримУ своєму нещодавньому інтерв’ю Радіо Свобода голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв нагадав українцям про те, що війна на сході країни все ще триває.

Зокрема, журналіст Радіо Свобода поставив херсонському губернатору запитання:

– Враховуючи, що в окупованому Криму Росія зосередила і авіацію, і важкі ракети, чи робите Ви якусь модернізацію бомбосховищ, в першу чергу, йдеться про лікувальні й навчальні заклади?

У свою чергу Андрій Гордєєв повідомив:

– Ми інвентаризували всі наші бомбосховища. Лікарні забезпечені всіма необхідними медикаментами. Наголошу ще раз: сьогоднішній рівень безпеки, який є на Херсонщині з кордону, не дозволяє фронтальної атаки. Але тут питання до місцевого населення. Якщо ми проаналізуємо будь-які атаки, які робив Путін чи на сході, чи коли він намагався ту ж саму «русскую весну» проводити в Одесі, в Херсоні, в Миколаєві, то питання стояло не у військовій присутності, питання стояло в лідерах, які були на місцях, які там або діставали триколор, або били тим триколором тих, хто намагався забрати цей триколор. Зараз ситуація аналогічна. Уявіть собі, якщо знову з’являться якісь незрозумілі псевдолідери. Саме це сьогодні є головним елементом гібридної війни. Тому, шановні, війна триває. Зараз вона сході України, де тривають постійні обстріли наших позицій, і не треба думати, що це десь далеко. Тобто питання не стільки в системі оборони, як в українцях, які чомусь збайдужіли до ситуації.

– Які проекти розвитку територіальної оборони нині реалізує Херсонська обласна влада?

– У нас є система територіальної оборони, є система охорони, і ця система у нас впроваджена в Херсонській області. Вона має бути інвентаризована. У нас є план заходів: проведення відповідних мобілізаційних процесів та їхнє забезпечення. Головне у цьому випадку – це злагодженість. Тому ми постійно працюємо над координацією між громадами, визначаємо старшого і хто його заміняє. Тобто, якщо умовно настає момент «Ч», кожна громада знає, що робити.

ПОДІБНЕ:
Губернатор Херсонщини до українців, які їдуть відпочивати у Крим: “Що ви коїте?”
У людей розправилися плечі з гордості за наше військо – Андрій Гордєєв про обороноздатність Херсонщини