Афганістан – наш біль

Lozovoy1  9 лютого 2015 року, до 26-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану, в музей історії міста Нова Каховка на душевну розмову було запрошено учнів НВК № 2 та воїна – афганця Чурговича Владислава Васильовича, який поділився спогадами про виконання свого інтернаціонального обов’язку в чужій війні у 1984 році.

Випускник Новокаховського СПТУ – 16, автокранівник Чургович добровільно виявив бажання випробувати себе в бойових умовах. Упродовж 5 місяців проходив підготовку в навчальному центрі м. Ашхабад, мотострілець, командир відділення ПЗРК «Стріла». Під час одного з рейдів з Шинданда на Герат, в листопаді 1984 року, в бою з моджахедами осколками міни був важко поранений. Врятували сержанта Чурговича його бойові побратими. Через багато років виявилося, що в госпіталі рятувала його життя новокаховчанка Колісник Альбіна Миколаївна. Після служби закінчив Чернігівський юридичний технікум та здобув кваліфікацію юриста-правознавця.

Цікавим та пізнавальним доповненням була і  розповідь  директора музею історії міста Нова Каховка –  Володимира Йосиповича Лозового, що супроводжувалася тематичною слайд-презентацією.

Затамувавши подих, учні слухали про безстрашність і мужність звичайних юнаків, про біль і страждання батьків, що втратили своїх синів.

Lozovoy Lozovoy5 Lozovoy4 Lozovoy3 Lozovoy2

 За інформацією відділу культури і туризму Новокаховської міської ради