Афганці вимагають від влади гідного ставлення до ветеранів

Якщо хтось у владі думає, що зробивши перерахунок пенсій військовим, при цьому зменшивши їх на 40-65%% від передбачених згідно діючому законодавству, вони вгамували протестні настрої більш ніж 500 тисяч пенсіонерів, то вони помиляються. Боротьба за справедливість та гідні пенсії захисникам Вітчизни вступила в наступну фазу.

25 квітня декілька ветеранських організацій провели в Києві протестну акцію , наслідком якої стала згода В.Гройсмана на проведення наступного раунду консультацій з представниками ветеранських організацій щодо підготовки нового закону про пенсійне забезпечення військовослужбовців та вже проведений перерахунок їх пенсій. 

akciya060518_01.jpg

На чолі цього руху стала Українська спілка ветеранів Афганістану, як найбільш організована та спаяна ветеранська організація. Тому надаємо читачам можлиість изнайомитися з листом, який голова УСВА  С.Червонописький звернувся до всіх регіональних та міських організацій своєї спілки за підсумками зустрічі у міністерстві соціальної політики. 

“Відповідно до рішення учасників масової мирної попереджувальної акції, яку було проведено 25 квітня 2018 року у Києві, 3 травня 2018 року відбулася зустріч робочої групи УСВА з заступником міністра соціальної політики Шамбір М. І. В обговоренні вимог ветеранів війни брали участь Гринчак В. І., Литвинов О. В., Приступа М. І. 

Заступник міністра соцполітики Шамбір М. І., висловлюючи позицію відомства, наполягав на достатності заходів у пенсійному забезпеченні військовослужбовців та інших осіб, реалізованих Урядом, зокрема й у розмірах пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа військовослужбовців рядового і сержантського складу. 
Він також відстоював обгрунтованність рішень щодо монетизації пільг для ветеранів війни на транспортні послуги.
Однак, представники Спілки принципово не погодилися з позицією міністерства та наполягали на вимогах УСВА.
У зв’язку з передачею повноважень щодо введення в дію цих рішень на органи місцевої влади, пропонуємо терміново провести зустрічі правлінь територіальних організацій УСВА спільно з представниками усіх громадських організацій ветеранського спрямування із керівниками органів місцевої влади, на яких ознайомитись з проектами відповідних нормативних актів та висловити точку зору ветеранів щодо питання монетизації пільг.
Для подальших обгрунтованих дискусій з керівниками органів виконавчої влади, ваши висновки, пропозиції та проекти нормативних актів місцевих органів влади щодо монетизації пільг з транспортних послуг або вже прийняті рішення, просимо без затримки направити на нашу адресу.
Перші кроки переговорного процесу показали, що у нас з вами попереду складна боротьба за свої соціальні права і рано ще святкуваті успіх.
Прошу довести інформацію до всіх членів УСВА та ветеранської спільноти.
Голова УСВА  С. ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ     

В якості коментаря до цього листа наводимо  фрагменти з коментаря учасниці цієї зустрічі представника ветеранської організації ЦА МВС Т.Зюбанової

 … БУЛА ГАРЯЧА ДИСКУСІЯ, Шамбір стоїть на тому, що постанова 103 прийнята відповідно до ст.63 ЗУ 2262 – у розмірах та порядку, встановлених КМУ 😠😠😠 і НАГОЛОСИВ, ЩО НА ЦЕЙ ДЕНЬ НІКИМ НЕ ОСКАРЖЕНА ні постанова ні цей пункт статті…. А ТОМУ, ВСЕ ЗАКОННО, з уст зам міністра. Це питання запропонували обговорити окремо, оскільки перерахунок здійснений. Окремі рішення судів для них не є підставою робити по іншому…. ось так, це якщо коротко описати!

Шамбір, також, відстоював обгрунтованність прийнятого рішення щодо монетизації пільг на транспортні послуги.

Усім, хто не читав постанову КМУ від 14.03.2018 почитайте УВАЖНО ТЕКСТ, ОСОБЛИВО п. 4 ПОРЯДКУ, в якому зазначено ‘Розмір щомісячної готівкової виплати затверджується обласними, Київською міською держадміністраціями та визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) НА 30 ПОЇЗДОК.

ДЛЯ ПРИКЛАДУ У ЛЬВОВІ БУДУТЬ ВІДШКОДОВУВАТИ ЛИШЕ 135грн.!!!!!!! ВДУМАЙТЕСЯ!!!! Ви з цим погодитесь?

Також, наприклад якщо ви приїдете в іншу область, тоді треба не забути взяти квитки на цю суму, а потім соц захисті вистояти чергу та отримати компенсацію…. як вам така перспектива із-за мінімум 10 грн. ВИТРАТИТИ ПІВ ДНЯ НА БЮРОКРАТІЮ???…. ПРАВИЛЬНО подумали ніхто із за 10-50 грн. витрачати свій час не буде – ДУМАЮ на це #ДЕРЖИМОРД розраховують!

Однак, представники УСВА та ЦА МВС принципово не погодились з позицією міністерства та наполягали на вимогах.

В зв’язку з передачею повноважень щодо введення в дію цих рішень на органи місцевої влади, пропонуємо терміново провести зустрічі правлінь територіальних організацій УСВА спільно з представниками усіх громадських організацій ветеранського спрямування із керівниками органів місцевої влади, на яких ознайомитись з проектами відповідних нормативних актів та висловити точку зору ветеранів щодо питання монетизації пільг.

Чергові кроки переговорного процесу показали, що у нас з вами попереду складна боротьба за свої соціальні та пенсійні права і рано ще святкуваті успіх.

Чи усіх АЛЯ-КІСТКА влаштувала?????

Прошу довести інформацію до всіх членів та активу ветеранської спільноти по усій Україні.

На мій погляд треба ретельно готуватися до масштабної акції по всій Україні з одночасним проведенням певних заходів в рамках чинного законодавства в обумовлений час…. із залученням усіх категорій осіб, які зазначені в постанові про монетизацію пільг…. до речі Шамбір повідомив, що перелік осіб, буде з часом розширено….

Фото Татьяны Татьяны.

Фото Татьяны Татьяны.

Фото Татьяны Татьяны.Фото Татьяны Татьяны.