Агентство S&P різко підвищило рейтинг України в іноземній валюті одразу на два щаблі

ФінансиРейтингове агентство визнало успішним проведення реструктуризації держборгу. Standard & Poor’s у понеділок ухвалило рішення підвищити рейтинг України в іноземній валюті з дефолтного рівня SD до B- у зв’язку з обміном боргових паперів держави на нові, передає LB.ua.

Водночас за єврооблігаціями України на 3 млрд доларів, які були викуплені Росією в 2013 році, рейтинг встановлено на рівні D.

Відповідно до рішення агентства, рейтинг України в національній валюті підвищено з CCC+ до B-. Новим рейтингам присвоєно стабільний прогноз (тобто в найближчий рік не очікується нового перегляду), він передбачає, що український уряд буде просувати реформи у фіскальній, фінансовій та економічній сферах.

Нагадаємо, що до того, як у вересні рейтинг України було знижено до SD, він перебував на рівні СС. Відповідно йдеться про те, що насправді його підвищено на два щаблі (або чотири, якщо враховувати проміжні CCC- і ССС+).

Довідка: Standard & Poor’s або S&P — дочірня компанія корпорації McGraw-Hill, що займається аналітичними дослідженнями фінансового ринку. Компанія Standard & Poor’s належить до трійки найвпливовіших міжнародних рейтингових агентств. S&P відома також як автор і редактор американського фондового індексу S&P 500 та австралійського S&P 200.