Агроколедж переходить до Херсонського аграрного університету?

Днями до Новокаховського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету, аби зустрітися зі співробітниками, завітали народний депутат України Микола Паламарчук та голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв. Міський голова Володимир Коваленко, який долучився до обговорення нагальних проблем коледжу, зазначив, що зустріч з трудовим колективом була ініційована нардепом, який до речі, є випускником цього навчального закладу, і мала практичний характер.Як і очікувалося, «реформи» дісталися і до закладів цієї освітньої ланки. Якщо бути лаконічним, то реформування навчальних закладів I–II рівня акредитації зводиться до того, що коледжам і технікумам за новим законодавством пропонують або стати ВНЗ, або перетворитися на ПТУ. На те, щоб стати частиною ВНЗ, їм дають 5 років.

– З 1 січня 2018 року технікуми та коледжі переходять на фінансування обласних бюджетів. Виникає колізія: наш агроколедж юридично підпорядкований Таврійському агротехнологічному університету Мелітополя, а територіально знаходиться на Херсонщині, – прокоментував для «НК online» візит поважних гостей В.Коваленко. – Тож була розмова про можливий перехід під юрисдикцію Херсонського державного аграрного університету.

Користуючись нагодою, я звернув увагу очільника ОДА і нардепа на долю двох гуртожитків агроколеджу, що на вулицях Дружби і Довженка. Вони знаходяться у вкрай скрутному стані. Майже 15 років ми намагалися повернути їх у власність міста. Але сьогодні це вже навіть небезпечно. І знадобляться захмарні кошти, аби привести їх до ладу як житлові споруди. Я пропонував прийняти якесь рішення, допомогти у пошуках інвестора. Як варіант гуртожитки могли би стати тимчасовим житлом для родин військових, які несуть варту на кордоні з Кримом. Можливо, вдасться залучити державні кошти, передбачені для відповідної програми. У будь-якому разі треба шукати спільний шлях вирішення проблем, адже ці аварійні будівлі несуть реальну загрозу. Влада міста, як багато років поширювались чутки, не претендує на ці будівлі. Головне – повернення їх до нормального стану.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук після візиту Андрій Гордєєв, співробітники коледжу майже одноголосно прийняли рішення долучитися до єдиного освітнього простору Херсонщини. «Вони розуміють, що нам треба формувати європейську націю через освіту», – наголосив він. До речі, утрималася від голосування одна славнозвісна депутатка і місцева «діячка» в одному флаконі, не важко здогадатися, хто.

В рамках візиту очільник ОДА також мав нагоду ознайомитися з виробничими потужностями навчального закладу. «Скажу чесно, вражений побаченим. Великі комплекси, цехи, аудиторії. Усе це потребує осучаснення та модернізації. В аграрній Херсонщині має бути потужний аграрний освітній заклад, який відповідатиме усім європейським вимогам, стандартам й готуватиме конкурентоспроможних фахівців у цій галузі», – підсумував А. Гордєєв.