«Активні громадяни» в дії

Не так давно на території Нової Каховки розпочалися тренінги-практикуми, які проводять партнери Британської ради в Україні – ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад». Завдяки цій організації мешканці дізналися що собою представляє програма Британської ради Active Citizens Ukraine (Активні Громадяни). Найактивніші та найініціативніші мешканці нашого територіального об’єднання громад (мається на увазі Нова Каховка, Таврійськ, Берислав, Каховський і Бериславський райони), взявши участь у тренінгах, отримали важливі й корисні знання з підготовки та створення соціальних проектів.

А результатом навчання стала низка проектів, які були подані на розгляд Британської ради. Таким чином активісти завдяки набутим знанням не лише втілили власні ідеї, а й матимуть   їх матеріальне підкріплення. Так, 8 із 10 проектів навесні отримають гранти від Британської ради.  Їх загальна вартість  складає  майже 300 тис гривень.

Про це та багато інших, дотичних питань, йшла мова під час прес-конференції, яку для місцевих ЗМІ минулого тижня провела  ГО «Агенція регіонального розвитку ТОТГ» під головуванням керівника Павла Ярмія.13 До обговорення також долучилися  тренери-фасилітатори  проекту Вікорія Кулакова і Олексій Чірков, а також місцеві автори проектів, які  визнані Британською радою успішними. Зокрема, Олена Яковенко розповіла про цілі й головну ідею своєї розробки під назвою «Соціальний аутсорсінг», Ірина Червона, мешканка Козацького, поділилася ідеями  власного проекту «Унікальні водоспади в степах Херсонщини» (мова про відновлення автентичних водоспадів замку князя Трубецького), Валерій Брусенський розповів про «Школу молодих журналістів», над реалізацією якої планує працювати, заручившись підтримкою Британської ради.

Нагадаємо, програма Active Citizens Ukraine – спрямована на розвиток громадянського суспільства, формування міцних  зв’язків в локальних громадах, побудову  міжкультурного діалогу і соціального розвитку. У світі вона стартувала в 2009 і реалізується більш ніж в 40 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи і Південно-Східної Азії. З 2012 року проект в Україні був призупинений, але наприкінці 2014 року знову відновив свою діяльність.

Також присутні поділилися враженнями від поїздки на перший  річний звіт Британської ради щодо підсумків діяльності в Україні, який проходив у столиці.  На заході були присутні понад 200 активних громадян з усіх регіонів країни, які долучилися до участі в проекті. І звісно, що активним однодумцям було про що поговорити і чим поділитися один з одним.

«Сьогодні вкрай актуальним є запустити в дію механізм соціальної активності громадян. Наше завдання – згуртувати людей довкола актуальних ідей, корисних для суспільства, та допомогти їх реалізувати, – підкреслив П. Ярмій. – Завдяки співпраці з Британською радою у мешканців нашої територіальної громади з’явилася  унікальна можливість писати проекти, отримувати гранти та втілювати власні задуми в життя. А ми зі своєї сторони готові цьому сприяти».

«Проект «Активні громадяни» в основному спрямований на молодь. Писати проекти можуть навіть діти. Головне – бажання, – додала Вікторія Кулакова. – Тож ми закликаємо усіх небайдужих долучатися до співпраці, не боятися заявити про себе та власні ідеї і приходити на наші тренінги».

P.S. Детальну інформацію про роботу програми «Активін громадяни» від Британської ради можна дізнатися, звернувшись до керівника ГО «Агенція регіонального розвитку ТОТГ» П. Ярмія (0503181681). Також слідкуйте за анонсами заходів на сайті «Нова Каховка online».