Анатолій Білий: «Дорогу здолає той, хто рухається»

 

«Щоб мрії здійснювались, треба наполегливо працювати», – так вважає Дніпрянський селищний голова Анатолій Білий, підводячи підсумки року, що минає.

— Анатолію Андрійовичу, нещодавно ви звітували перед громадою про роботу. Яким запам’ятається 2017-й вашим виборцям і вам особисто?

— Це — другий рік на посаді селищного голови. Вже вирішено багато складних питань: кадрові, вдосконалення системи надання послуг населенню спеціалістами ради тощо. Нам вдалось зробити так, щоб було зручно мешканцям наших сіл. Вони не стоять в довжелезних чергах за довідками, всі їхні проблеми вирішуються оперативно. Тож я вдячний співробітникам виконавчого комітету ради. У мене є визначений час для особистого прийому, але двері кабінету завжди відчинені для людей. У віддалені села фахівці виїжджають за розкладом. Тобто основний підхід в роботі — праця для людей.

— А що це за «наглядний» спосіб звіту на зустрічах з населенням?

— Цифри, схеми і діаграми людям не дуже цікаві. Тому на великому екрані в Будинку культури демонструється фото і відео найцікавіших подій з життя громади. Так було і нинішнього року, адже звітувати було про що.

— Не один рік в пріоритеті — проблема освітлення населених пунктів Дніпрянської ради…

— Це питання було серед основних у моїй передвиборчій програмі. Нарешті «цивілізацією» засяяли вулиці в Корсунці, Нових Лагерях і Піщаному. На жаль, чимало зусиль пішло на подолання бюрократичних перешкод. У 2016 році освітлення вже було змонтоване. І майже рік довелось просто боротись за його підключення з постачальною організацією. Також світло прийшло на вулиці Вишнева та Набережна у Дніпрянах, вул.Монастирська (Комінтерна) у Корсунці. Роботи з освітлення будуть тривати і наступного року, тож розроблено проект освітлення вул. Межевича та вул. Новоодеська в Дніпрянах.

— Як продовжуються роботи з благоустрою?

— Ремонтуються дороги, наноситься дорожня розмітка, встановлюються знаки. В районі Дніпрянської школи облаштували «лежачих поліцейських» та додаткові огорожі для забезпечення безпеки школярів. Скошуємо траву, прибираємо зупинки та узбіччя доріг. Напроти будівлі селищної ради заклали парк, де висадили більше 100 дерев. Тротуарною плиткою облаштували зупинки, виклали майданчики біля Корсунського клубу та Дніпрянського Будинку культури. Розпочались роботи з облаштування під’їзної дороги до Нових Лагерів: вирівняли, встановили бордюри. З’явились нові огорожі навколо свердловин та старого кладовища в Дніпрянах. Продовжується прокладання водогону.

— Чи вдалось зрушити проблему поштового відділення у Корсунці?

— На початку року стало питання про закриття цього відділення. Але ми разом з депутатами селищної ради знайшли компромісне рішення. За кошти громади відремонтували приміщення, а керівництво Укрпошти виділило повну ставку для працівника. І тепер ми маємо сучасну, теплу пошту, яка працює в повному режимі.

— А як зростав рівень культурного життя на селі?

— Наша гордість — реконструйований клуб у Піщаному. Думаю, що небагато сіл Херсонщини можуть пишатись подібним суперсучасним осередком культури. Продовжується капітальний ремонт Дніпрянського БК.

Як результат реконструкції: життя у сільських клубах завирувало. Діти займаються в різноманітних гуртках, танцювальних ансамблях, люди старшого віку — в хорових колективах. Придбали нові костюми для юних артистів Дніпрян. Наведу «сухі цифри: у 2017 році у Дніпрянському БК проведено 19 святкових заходів, у Піщанському клубі — 17, Новолагерському — 16, Корсунському — 14. За кожним з них — величезна праця керівників клубів Світлани Тішиної, Олени Єфремової, Анни Мандриці, Олени Луговської, хореографів Ольги Артюх, Катерини Потапової, Анни Ткаченко та незмінного художнього керівника Юрія Романюка. Всім їм — велика подяка від всієї громади. А яким яскравим стало святкування Дня селища Дніпряни, яке включало в себе цілу низку заходів від благодійного забігу та аукціону до конкурсів на кращу страву та святкового концерту! Ініціативною групою, яку очолювала наша жителька Севіль Абієва, були зібрані кошти на дитячий майданчик, який найближчим часом буде встановлено в центрі селища.

— В освітній сфері теж значні зрушення?

— Так. З’явилась можливість допомогти дитячим садочкам. Капітально відремонтували покрівлю ДНЗ «Колобок», наступного року впорядкуємо фасад. Розроблено проект капітального ремонту ДНЗ «Віночок». Впродовж року для садочків купували будматеріали для ремонту, інвентар і комп’ютерну техніку, холодильники, посуд та багато іншого. І це значно зменшило на вантаження на батьків.

Відсвяткував 45-річчя ДНЗ №13 «Колобок». Користуючись нагодою, вітаю з ювілеєм та дякую за натхненну працю, за домашній затишок колектив та завідуючу Антоніну Ліщук, яка вже 33 роки успішно керує закладом.

Тісно співпрацюємо з колективом Дніпрянської ЗОШ. Жоден селищний захід не проходить без участі учнів та вчителів нашої школи. Величезна подяка директору Лілії Микитенко за підтримку наших починань. В свою чергу, ми також намагаємось підтри мати заклад. Виділили 100 тис. грн. для заміни вікон, тривають роботи з улаштування спортивного майданчика.

Корсунській школі (директор Світлана Дук) на будматеріали для ремонту виділили 30 тис. грн. Гордістю закладу є танцювальний колектив «Лілея» (керівник Альона Кухарчук), учасники якого 2017 року займали призові місця в багатьох обласних та республіканських змаганнях. До 60-річчя Корсунської бібліотеки (завідувач Антоніна Дудніченко) встановили нові енергозберігаючі вікна.

— Чим особливо запам’ятався рік, з яким прощаємось?

— Дуже важливою, знаковою по дією для всіх і мене особисто стало зведення куполів на Свято-Введенському храмі у Дніпрянах. Сподіваюсь, що сяйво золотоверхого храму стане символом щасливих змін у нашому житті. Дякую настоятелю отцю Віктору за наполегливу працю з розбудови храму, за духовний розвиток нашої громади.

— Багато зроблено, а ще більше треба зробити, чи не так?

— Саме так. Сподіваюсь, 2018 рік буде вдалим і дозволить завершити ремонт Дніпрянського БК, садочків. Підготувати проект реконструкції гуртожитку колишньої спецшколи в Корсунці під садочок, за підтримки начальника міського відділу капітального будівництва Світлани Гончаренко передали його у Фонд регіонального розвитку, звідки плануємо отримати фінансову допомогу. Якщо спрацює — у Корсунці знову буде дитячий садок. За на годи дякую за плідну співпрацю колективам ПАТ «Херсоноблагробуд» (ген. директор А.Подофа) та БМУ  8 (директор О.Найдьонов) за те, що допомагають втілювати наші мрії в життя.

Все, що зроблено, що знаходиться у стадії розробки і в перспективі, — це неможливо зробити без підтримки і схвалення міського голови Володимира Коваленка, депутатів Новокаховської міської та Дніпрянської селищної рад. Особлива подяка Сергію Хоменку, який не просто допомагає, а живе життям громади. Завжди разом з нами — депутати міської ради, благодійники О.Афанасьєв, В.Перетятько та БФ «Нова Каховка» (керівник Н.Безп’ята). Найбільш пам’ятними подарунками стали поїздки вокальних колективів в Залізний Порт та на Зелені хутори.

Головний стимул працювати ще краще — схвальні відгуки людей, їхнє розуміння того, що зруйнувати можна за мить, а збудувати нове дуже важко. Але дорогу здолає той, хто рухається.

Усіх з новорічними святами!