Анатолій Гуртовий: «Треба обирати до ради тих, хто робить конкретні справи, а не галасує»

Закінчуються п’ять років каденції депутатів 6-го скликання. Як працювалось на громаду впродовж цього часу, що зроблено для людей? – з таким дуже простим, але глобальним за змістом запитанням кореспондент «НК онлайн» звернувся до народного обранця Анатолія Гуртового.Гуртовой– Брав участь у роботі планово-бюджетної комісії, сесіях міськради, долучаючись до прийняття рішень з найрізноманітніших питань життєдіяльності міста. Скажу без зайвої скромності: усі знають – я із тих нормальних депутатів, хто каже правду, завжди керуючись здоровим глуздом.

Крім того, налагодив системну співпрацю з виборцями на окрузі (вул.Піонерська, 29, 42, 44; пр.Перемоги, 1, 3, 3а). Хочу підкреслити, у мене немає днів прийому. Подзвонили виборці – і я готовий підійти у будь-який домовлений час, аби допомогти. От і зараз я приїхав до редакції зі своєї виборчої дільниці – треба було допомогти з оформленням субсидії, допомогою на дітей.

Вважаю, що уся та показуха, коли депутати піаряться на сесійній трибуні буцімто із запитами задля своїх виборців або щось там роздають на окрузі, – це не робота. Виникло питання – я його вирішую з мером та його заступниками, керівником КП «Гуртожиток» А.Калитою у робочому порядку.

Ніколи такого не було, аби мені відмовили, взаєморозуміння у нас абсолютне. Ну а підкуп виборців – то зовсім неприйнятна для мене річ.

– Чи допомагає депутатський мандат вирішувати проблеми комунального підприємства, яке ви очолюєте, – шляхово-експлуатаційного управління?

– Що? Та це я зі своїм колективом допомагаю керівництву міської ради вирішувати проблеми життєдіяльності міста! Як член планово-бюджетної комісії з задоволенням констатую: завдяки успішному виконанню дохідної частини бюджету левова частка надходжень спрямована на благоустрій Нової Каховки. Тобто ті, хто кричить, мовляв, влада перед виборами почала дбати про місто, просто не знають, що змінились умови наповнення місцевої казни, казначейство більше не затримує проходження коштів, а понад план за 8 місяців отримано більше 9 млн. грн., тож з’явились додаткові можливості. Так, щодо доріг: був час, коли ми отримували половину транспортного податку, що збирався на нашій території, потім ввели акциз на паливо і дуже складну процедуру отримання коштів, які всі йшли до Держбюджету. Така система не сприяла якісній та системній роботі. Кардинально ситуація змінилася нинішнього року.

Щодо ремонту доріг, тротуарів, пішохідних доріжок та внутрішньо – квартальних проїздів. По-перше, на ремонт пр.Дніпровського було направлено 760 тис. грн. – частину головної магістралі міста від Літнього театру до магазину «Сніжинка» ми заасфальтували за 4 дні. Ця робота виконана у рамках комплексного плану щодо реконструкції паркової зони разом із пр.Дніпровським. Користуючись нагодою, хочу звернутись до новокаховчан: хто давно не гуляв біля пам’ятника Шевченку у парковій зоні, сходіть, аби на власні очі впевнитись, що тут відбулись значні перетворення. І все – завдяки взаєморозумінню як депутатів, так і колективів ПАТ «Фірма «Херсоноблагробуд», КП «Екосервіс», члени яких – справжні патріоти рідного міста, які без піару, мітингів та критиканства створили чудовий куточок відпочинку. Впевнений: добрі справи на користь людям – це Боже благословення. Тож давайте робити їх разом!

На поточний ремонт доріг використано 553 тис. грн. Частково заасфальтовані доріжки біля міського пляжу, відновлено покриття на тенісних кортах.Изображение-178

Крім того, відновлений тротуар по вул. Дзержинського, на ремонт якого витрачено із загальної суми 170 тис. грн., територія біля магазину «Новосел» (майже 140 тис. грн.).

Ті, хто ходять вулицею Горького, кожного разу чортихалися: ну і незручний же тротуар, викладений плиткою! Тепер пішоходи не скаржаться: частину від магазину «Росинка» до вул.Довженко ми перекрили асфальтом, на що з міського гаманця пішло майже 50 тис. грн.

Працювали ми нинішнього року і на вул. Букіна: біля будинку №6 на 107 тис. грн. заасфальтували прилеглу територію, обладнавши водовідведення; в районі магазину «Оптика» (будинки № 32-40) теж зробили водовідведення, впорядкували доріжку.

До початку навчального року розмітили пішохідні переходи, що коштувало громаді 149 тис. грн.

Як депутат хочу підкреслити: Нова Каховка – одне з небагатьох міст в області, де асфальтуються внутрішньо – квартальні проїзди. На цю роботу із міського бюджету виділено 300 тис. грн. Але проблем у дворах дуже багато, люди звертаються до міського голови В.Коваленка по допомогу, називаючи місця, потребуючі уваги, тому міський очільник особисто об’їхав майже усі подвір’я і поставив перед нашим управлінням завдання збільшити обсяг робіт уже нинішнього року майже вдвічі. Ми обрахували фронт робіт у кварталах на 531 тис. грн. Мова йде про проїзди поміж будинками на вулицях Букіна, Паризької Комуни, Першотравневої, Піонерської, Щорса, пр.Перемоги. Учора, 15 вересня, на сесії міськради на цю роботу нам добавили 200 тис. грн.

Є в планах асфальтування тротуару на вул. Леніна від вул. Горького до школи №1, вже і кошторис підготовлений (потрібно до 90 тис. грн.).

А взагалі у нас є графік, підписаний міським головою, тож робота ведеться за планом – мова іде про 110 км доріг, які ми рахуємо у себе на балансі, не кажучи вже про тротуари та внутрішньо – квартальні проїзди.

Ми вже маємо завдання від В.Коваленка сформувати перелік робіт на 2016 із значним розширенням об’ємів. До речі, разом із міським головою, начальником КП «ДЕЗ» Г.Каневським 3-4 рази на рік об’їжджаємо місто, плануючи і без усіляких звернень громадян, що у покритті вулиць потребує першочергового втручання.

І буває ж таке: у цей час у Гуртового задзвонив мобільний – В.Коваленко кликав начальника ШЕУ у подорож по місту, аби ще раз оглянути, порадитись.

Начальник КП резюмував:

– Завдяки змінам до порядку наповнення бюджету, стабільній роботі депутатів міської ради, взаєморозумінню їх із міським головою громада Нової Каховки на свої очі побачила значні зрушення у роботі з благоустрою рідного місця та перспективу на майбутнє.

Крім того, багато працювали у Дніпрянах, на території Райської сільради (територію садочку, що недавно відкрився в Обривці, ми заасфальтували повністю), за угодою – заробили за три дні 400 тис. грн. в Роздольному. У планах – робота в Центральній Основі, на що виділено 100 тис. грн.

– Анатолію Павловичу, а коли управління почне друкувати дороги та тротуари на 3D принтері?

– Ха! На принтері! Коли я прийшов у це управління у лютому 2004 року, у дворі не було жодної билинки, в управлінні – віконні шибки з дірками, холодно, другим поверхом ганяли пацюки, головне – техніка була або розкрадена, або списана. Потроху почали оживати. Привели будівлю в порядок, закінчуємо утеплення власними силами, бо наймати – дорого. Територія у нас впорядкована краще, аніж біля виконкому – усюди берізки, каштани, дуби, багато троянд. Колектив невеликий – 26 працівників, із них 6 – охоронці, бо у нас – база, асфальтний завод (до речі, асфальт у нас купляють Іванівська, Великоалександрівська, Високопільська, Каховська, Херсонська філії облавтодору).

Придбали трактор «Білорусь» із фрезою, на черзі – каток за 600 тис. грн., адже старий відпрацював 35 років і з його допомогою вже неможливо класти асфальт без бугрів.

Хтось у цьому місті з тих, хто вічно невдоволений, вважає, що я не знаю, які дороги в Польщі, Германії, чи навіть Америці? Знаю, їздив, бачив. А в 2008 році за відповідною програмою був цілий місяць на навчанні у Штатах. Дороги там на принтері ще не друкували, але техніку, на порядки кращу, аніж у нас, я побачив.

– Ви багато десятиліть працювали на благо людей, у тому числі й займаючи вибірні посади – електромашинобудівного заводу, деякий час очолювали це підприємство. Більше десяти років життя віддали шляхово-експлуатаційному управлінню. Чи не збираєтесь вже відпочивати, Анатолію Павловичу?

– Від чого відпочивати? Від роботи? Та які наші роки, хоч я і працюю з 1974 року – починав у ЦКМ слюсарем. Уявляєте, з 2008 року я жодного разу не був у відпустці – і нічого. Пам’ятаєте пісню радянських часів: «Старость меня дома не застанет, я в дороге, я в пути…». Так от, ця пісня – справжніх чоловіків, це – про мене.

– І до ради будете знов балотуватись?

– Так, як член Політичної партії місцевого самоврядування (ПАРМС) я маю намір балотуватися саме від неї. Добре знаю керівника міської партійної організації Валерія Теслю ще за часів, коли він очолював раду молодих спеціалістів у нас на електромаші. Це дуже порядна, впливова, з багатим виробничим досвідом, а також досвідом керівної роботи людина. Я йому вірю, як собі. Викликає довіру політична сила, яку він представляє, бо об’єднує тих, хто вже багато зробив задля новокаховчан. Ми живемо в невеликому місті, де кожен знає, хто чого вартий. Цій партії нема потреби шукати, як декому іншому, лідерів – вона їх об’єднала. Я не боюся, що ці люди підведуть мене, – вони надійні та працьовиті. Головне завдання партії – захист суспільних інтересів людей, найперше в органах місцевого самоврядування.

Мене часто питають: за кого голосувати? Я відповідаю: за стабільність, за системність у роботі. Чуєте, як кричать ті, хто нічого не зробив для людей і лише галасує: дайте владу, отоді ми прийдемо і зробимо. Але треба зважувати не на слова, а на діла – це єдиний критерій. І вибирати тих, хто знаний добрими справами для людей.

– Ми не чули про партію місцевого самоврядування навіть восени минулого року під час парламентських виборів. Це що, проект, направлений на місцеві вибори?

– Це об’єднання національного масштабу відмовилося від участі у виборах до ВР, вважаючи, що під час війни це – недоречно, адже не всі зможуть скористатися своїм конституційним правом обирати і бути обраними. За час, що минув від парламентських виборів, ПАРМС наростила кількісні та якісні показники. У час, коли багато партійно-політичних проектів застаріли, або й навіть дискредитували себе, а їх лідери знеславили та зганьбили своє ім’я, суспільство має запит на нову виважену центристську політичну силу. Цей попит і може задовольнити ПАРМС.

– З чим партія іде на місцеві вибори?

– Із завданням побудувати принципово нову державно-адміністративну систему управління, при якій основоположні функції будуть належати громадам. Ми – за ефективну та життєздатну реформу децентралізації, що дасть можливість реально зробити громади сильними і самодостатніми. Щодо фінансової підтримки, за моїм особистим баченням, – все, зароблене громадою, залишається (за мінусом 15%, навіть 20% – на армію, силові структури, центральні органи державної влади тощо) на місцях. Девіз нашої партії: «Гроші та владу – в громаду!»

– Це все – слова. А де гарантії, що так воно і буде?

– ПАРМС – єдина політична сила, яка за всі 24 роки незалежності запросила до спільної роботи над створенням концепції держуправління науковців – докторів наук у галузях економіки та держуправління, які, до речі, дуже стурбовані безсистемністю і кон’юнктурністю запропонованих головою держави змін до Конституції щодо децентралізації влади на користь громад. Голова ради нашої партії Олександр Кондрашов стверджує, що поспішність щодо прийняття змін до Конституції викликає не лише стурбованість, але й обурення. За його словами, навіть фахівцям незрозуміло, в чому полягає зміст цих буцімто реформ. До речі, О.Кондрашов, якого обрано керівником ради у червні, – доктор наук з питань держуправління, кандидат економічних наук, професор кафедри держуправління академії муніципального управління, Заслужений економіст України, автор монографій про місцеве самоврядування. Члени експертної ради партії, до якої входять професіонали за всіма напрямками комунального господарства, розробляють програму реформ, яку, впевнений, наша команда втілить у життя!

Передвиборча кампанія де-факто вже почалася. Як свідчать дії деяких персон у місті, манну небесну новокаховчанам обіцяють ті партійні осередки, чиї лідери за час свого півторарічного перебування у владі довели країну до критичного стану. Наша партія чітко наголошує на необхідності корегування шляху, яким рухається не лише держава, а й кожна територія, та знає, як зробити це без силового варіанту, без маніпуляції свідомістю громадян.

Спілкувався Богдан Василевський