Андрій Гордєєв: “Херсонщина може повернути Крим”

Голова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв вважає, що Україна може повернути окупований Крим «без єдиного пострілу», завдяки самим кримчанам, зокрема, ініціативи надання тисячі безкоштовних місць у вишах області для кримчан, повідомляє Укрінформ.

«Я впевнений, що шлях деокупації Криму лежить через людей. Тому ми ініціюємо надання 1000 місць на безкоштовне навчання в херсонських внз дітей з Криму. Треба їм допомагати, навчати їх, давати їм проєвропейський вектор розвитку, право дихати повітрям свободи і надавати можливість своїми очима отримати правдиву інформацію про Україну. Щоб повертаючись додому, вони могли формувати цю атмосферу свободи в Криму. Я вважаю, що через цю тисячу молодих людей ми зможемо без єдиного пострілу повернути Крим», – заявив Гордєєв.

Крім того, зазначив він, владі необхідно створювати більш комфортні умови життя в регіонах.

“Нам потрібно у Херсоні міняти нашу інфраструктуру, будувати правильні дороги, робити доступним хорошу освіта молоді, надавати якісні медичні послуги, тобто створювати комфортні умови проживання в будь-якій точці області. І тоді кримчани, побачивши цю різницю в умовах життя, замисляться про помилковість свого рішення”, – вважає глава ОДА.

Як розповів Гордєєв, сьогодні в області 11 тисяч переміщених осіб із Криму, у багатьох з яких проблеми з житлом і працевлаштуванням.

“Незважаючи на те, що держава їм платить соціальну допомогу, це не вирішує їхні проблеми з житлом і облаштуванням. Крім того, у них проблеми з працевлаштуванням. Роботу вони, звичайно, знаходять, але це не те, що їх влаштовує. Ми зараз розглядаємо разом з урядом України, конкретно, з Міністерством у справах окупованих територій, питання будівництва через європейські гранти недорогого, мобільного житла для  максимальної кількості тимчасово переміщених осіб”, – розповів Гордєєв.

Він уточнив, що з цією метою “проінвентаризовані всі недобудови” у регіонах.

“Херсон, особливо у районних центрах, потребує постійних кадрів – нам потрібні педагоги, медики й інші фахівці соціальної сфери, і ми плануємо заповнити наш дефіцит у кадрах таким чином”, – резюмував голова облдержадміністрації.