Андрій Гордєєв: “Повідомлення про нібито замерзаючий Генічеськ і російську допомогу йому – брехня”

газ 2Голова Херсонської ОДА прокоментував російські чутки про ситуацію із забезпеченням газом міста Генічеськ.

Зокрема, Андрій Гордєєв повідомив: “У Криму немає ні газу, ні електроенергії, ні води, проте є багато брехні. Повідомлення про нібито замерзаючий Генічеськ і російську допомогу йому – брехня нахабна та цинічна тому, що гуманітарна катастрофа загрожує в першу чергу самому Криму: сухий канал, відсутність електро- та газопостачання, як з боку України, так і з боку РФ.”

Голова ОДА запевнив, що у Генічеському районі сьогодні достатньо газу, який подається зі свердловин на Арабатській стрілці, для забезпечення потреб усіх споживачів. Проблему, яка виникла через шторм в Азовському морі, було вирішено ще 28 жовтня. Невикористані обсяги видобутого газу та достатні запаси в родовищі дозволять місту впевнено зустріти зиму.

Очільник області повідомив: “Потужність цих свердловин дозволяє нам тривалий час витримувати 20-градусні морози, а далі вмикається схема опалення приватного сектора твердим паливом із збереженням централізованого опалення об’єктів соціальної сфери та багатоповерхівок Генічеська.

Пан Гордєєв також повідомив, що він має попередню домовленість із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом про будівництво газопроводу, який з’єднає Генічеськ із центральною газотранспортною мережею України.

“Це дозволить нам не лише інтегрувати Генічеськ в українську мережу, а й додатково газифікувати чотири райони області. Вже у листопаді маємо завершити коригування старого ще радянського проекту і розраховуємо у 2017 році приступити до будівництва нового газопроводу. Питання газозабезпечення Генічеська під контролем у Володимира Гройсмана та в мене особисто,” – написав голова ОДА.

Андрій Гордєєв також нагадав: “Україна готова допомогти жителям Криму з газовим та електрозабезпеченням вже цієї зими за умови повного виводу з півострова військ російських окупантів, повернення Криму під український контроль та видачі осіб, які брали участь в його анексіі. Громадянам, які бажають залишити півострів не чекаючи повного зимового блекауту, Херсонщина готова надати притулок вже зараз.

І на завершення. В Генічеську сьогодні 15 градусів тепла. Але московські брехуни, навіть, полінувалися подивитися прогноз погоди.”