Андрій Гордєєв про аграрні досягнення Херсонщини

Херсонська область збільшила аграрний потенціал за цей рік. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com під час Київського міжнародного економічного форуму розповів голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

«По-перше, цьогоріч ми очікуємо додатково перехід на зрошення ще близько 7 тис. га землі. Це буде в рамках програми уряду про реалізацію відродження зрошення на півдні України. По-друге, запрацювала програма уряду щодо компенсації частини вартості сільськогосподарської техніки. По-третє, на ринок виходять зовсім інші технології. Індуси, корейці пропонують нам сьогодні вирощувати непрофільні для нас культури – чечевицю, нут, цибулю тощо», – пояснює він.

За його словами, уже зараз закінчуються жнива зі збору урожаю сої і далі регіон готуватиметься до посівної.

“В цілому клімат був сприятливим для роботи, аграрії отримують гроші – це не може не радувати. Також іде притік по ПДФО від аграрного сектору, спостерігається легалізація праці», – каже він.

Гордєєв також розповів про залучення інвестицій в регіон.

“Зараз прослідковується наступна тенденція – кошти надходять у логістику, зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції. Цього року 3 найбільші наші виробники ягід (черешня, вишня) продали свою продукцію в Китай через аеропорт. Це така наша економічна експансія. Збудовано і портові елеватори, які є базою перевалки. Це дозволяє не возити наявне збіжжя автомобілями, а накопичувати на портах і перевантажувати потім на експорт. Також ця інфраструктура дає нам право говорити про міжрегіональна та міждержавне співробітництво із Білорусією. Так, нещодавно ми уклали угоду між Гомельською областю, нами та компанією Нібулон. Тепер продукцію можна не лише возити вниз по Дніпру, а й експортувати в Білорусію. Це нові ринки, а відтак – і можливості», – підсумовує він.