Андрій Гордєєв розповів, яким темам буде присвячено форум “Таврійські горизонти” в Києві

Прагнучи досягти максимального ефекту від реалізації інвестиційної політики, 21 вересня 2018 року вперше в місті Києві обласною державною адміністрацією буде проведено Херсонський міжнародний економічний форум «Таврійські горизонти». Про це Андрій Гордєєв заявив під час прес-конференції в Укрінформ, йдеться на сторінці голови ХОДА у соціальній мережі Facebook.

“Стратегічна сесія заходу проводитиметься під гаслом «Інвестиції на кордоні» та буде присвячена стану реалізації економічних реформ у Херсонській області після анексії АР Крим, зокрема в частині захисту інвестицій, де на державному рівні обговорюватимуться питання щодо відновлення іміджу прикордонних регіонів як безпечної території для ведення бізнесу, а також необхідності формування зон пріоритетного розвитку

Зазначу, що форум «Таврійські горизонти» 10 років поспіль збирає провідних експертів, бізнесменів, представників влади і дипломатичного корпусу України та з закордону для представлення їм найбільш перспективних інвестиційних проектів Херсонської області. В рамках заходу традиційно відбувається урочистий запуск інвестиційних проектів, започаткованих на попередньому Форумі, укладаються меморандуми щодо реалізації нових проектів, нагороджуються найбільш успішні та відповідальні підприємства.

Так, у 2017 році у Форумі взяла участь рекордна кількість учасників – близько 750 осіб, включно з представниками дипломатичного корпусу 12 країн світу.

Під час минулорічного Форуму укладено 12 меморандумів про співпрацю, 6 з них – в сфері реалізації інвестиційних проектів на суму близько 2 млрд євро. Всі проекти на сьогодні реалізуються та за минулий рік забезпечили надходження податків до зведеного бюджету у сумі 56 млн грн.

У фокусі цьогорічного Форуму – проекти з розбудови туристичної інфраструктури за кращими світовими практиками. Зокрема, обласною державною адміністрацією буде представлено проект розбудови курорту на березі Чорного моря площею близько 800 га, що включатиме пропозиції по будівництву готелів, аквапарків та іншої туристичної інфраструктури. Загальна сума необхідних інвестицій – близько 1 млрд євро.

Інший ключовий месседж заходу – реалізація аграрного потенціалу через створення нових підприємств з переробки сільськогосподарської продукції з представленням майданчиків, обсягів сировинної бази та потенційних ринків збуту.

Інші напрямки, які будуть представлені на Форумі, – проекти державно-приватного партнерства та презентація об’єктів, що підлягають приватизації відповідно до нового законодавства, у тому числі об’єкт великої приватизації – Херсонська ТЕЦ, і ряду об’єктів малої приватизації,” – зазначив пан Гордєєв.

За словами очільника ОДА, окрема панельна дискусія Форуму буде присвячена презентаціям економічних та інвестиційних стратегії об’єднаних територіальних громад Херсонщини, де потенційним інвесторам будуть запропоновані конкретні інвестиційні майданчики для реалізації нових бізнес ініціатив в громадах.

“Також окрема панель буде фокусуватись на темі розвитку креативної економіки, проектах в ІТ сфері, локальних ініціативах та творчих ідеях, що пропонується до втілення в Херсоні та інших містах області.

В рамках заходу також будуть діяти 2 постійні локації з презентаціями туристичного та аграрного потенціалу області, а також буде організована платформа для В2В переговорів між представниками бізнесу Херсонщини та членами Міжнародного трейд-клубу.

Отже, запрошую всіх до участі у заході!” – написав Андрій Гордєєв.