Андрій Парубій: “Після Майдану тисячі бійців Самооборони пішли в АТО”

ПарубійСьогодні, 1 грудня, минає два роки з дня заснування Самооборони Майдану. Керівник організації, нині – перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook поділився спогадами про день, коли формувалися перші загони Самооборони та згадав нашого земляка, полеглого при звільнені селища Чорнухіно Сергія Подгорного.

“1 грудня. Перші загони Самооборони. Перші барикади

В ніч з 30 листопада на 1 грудня на Михайлівській площі вирішувалось, якою буде Україна. Тоді я чітко усвідомлював, якщо побиттям студентів залякають людей, якщо побиття студентів стане для людей сигналом, що треба сидіти по квартирах, ми просто перетворимось в ще одну Білорусь. Але я вірив – Україна повстане.
Київ, вставай! Україно, вставай! Цілу ніч скандували ми на Михайлівській площі. Ми мали вернутись на Майдан. Михайлівська площа і дзвони Михайлівського собору були нашим тимчасовим прихистком. В ту ніч ми почали формувати перші загони Самооборони. Зранку 1 грудня від Михайлівського собору ми рушили до пам’ятника Шевченку і головне питання, яке стояло перед нами після безсонної ночі – скільки приїхало людей? Коли ми підійшли до площі перед університетом, мені здалося, що тут вся Україна – море і море людей. Величезною колоною ми вертались на Майдан. Це була символічна і важлива дія.
Той день був переломним. В той день ми розмістили наш штаб в Будинку профспілок, в той день ми збудували перші барикади. І саме на барикадах були створені наші перші сотні Самооборони. Від барикади до барикади я йшов і закликав хлопців об’єднатися в сотні і оголосив, що в дев’ятій вечора в моєму штабному наметі, наметі коменданта, відбудуться збори сотників Самооборони Майдану. О 9 вечора з кожної барикади в намет увійшли обрані сотники. Від того дня, від тієї ночі іде відлік створення Самооборони Майдану, як всеукраїнського руху, як нового явища в українській історії.
Потім було багато боїв, багато перемог і невдач. Після Майдану тисячі бійців Самооборони пішли в АТО. Перші добровольчі батальйони Національної гвардії були створені з бійців Самооборони Майдану. Прямо з Майдану хлопці вирушали на Схід, на дальні барикади бо для нас це була і залишається та ж сама боротьба, боротьба за Україну, боротьба за нашу Незалежність. Багато наших побратимів полягло в цій боротьбі. Сотник 8-ї сотні Герой України Олег Міхнюк героїчно загинув на Сході. Сотник 17-ї сотні Сергій Подгорний героїчно загинув у боях за Україну і сотні і сотні наших побратимів.
Сьогодні в Михайлівському соборі ми згадували наших полеглих друзів. Сьогодні в Михайлівському соборі ми давали обіцянку продовжити нашу боротьбу.”