Андрій Рева: Основна причина відмови в субсидії – купівля товару на суму від 50 тисяч гривень

ФінансиНещодавно директор аналітичного центру «Інститут міста» повідомив, що в 2015 році кількість відмов у наданні субсидії становила 9%, за 5 місяців цього року вона зросла до 18%, тобто майже половина – 49% – тих, хто звернувся за субсидіями, отримали відмови. Міністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що, говорячи про відмови, треба аналізувати й причини цих відмов.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства соціальної політики.

“Головна причина, через яку вам можуть відмовити у наданні субсидії, – одноразове придбання певного товару на суму від 50 тисяч гривень і більше, – сказав Міністр у інтерв’ю Інтернет-ресурсу   “Главком”. – При зростанні кількості субсидіантів з 1,7 мільйонів до 5,5, чи не повинно було зрости й число тих, кому відмовлять? Збільшення кількості субсидіантів відбулось майже у чотири рази. А зростання відмов – в два рази. Це прийнятний показник”.

Факт покупки на суму в 50 тисяч гривень претендент на отримання субсидії повинен декларувати у відповідній заяві. Але, до речі, далеко не всім, навіть у випадку подібної покупки, відмовляють. Рішення приймаються комісією.

“Я сам таку комісію очолював у Вінниці, – каже Андрій Рева. – Навіть при наявності вартісної покупки ми часто вважали, що людині необхідно надати субсидію. Бо, наприклад, вона продала трикімнатну квартиру, купила двокімнатну, а різницю витратила на лікування. В таких випадках ми давали людям можливість отримати субсидію. І так само працювали інші”.

Чи можливо приховати факт дороговартісної покупки? Пишучи заяву на субсидію, людина зобов’язується це декларувати. Але для вияснення правдивості даних соціальні інспектори звертаються до фіскальних служб. Усе відслідковується і вираховується. І 18% відмов якраз пов’язано з відповідними висновками комісій.