Антоніна Прокопенко: “Будьте обережними та розважливими!”

  магазинСьогодні ми з Вами поговоримо на тему, яка в сьогоднішній ситуації важлива для кожного з Вас.

Останнім часом ціни на товари ростуть швидше ніж гриби, тому громадяни середнього достатку притримують гроші, які ще лишилися, до кредитів банки все менш бажаючих, віддавати нічим, адже над деякими нависла загроза звільнення, інші давно не мають роботи. По волі одні починає економити, інші скуповують усе та на всяк випадок.

 В такі хвилини більш за все хочеться застерегти Вас від паніки, під ії впливом приймаються нерозумні рішення, охоплені нею,  втрачають людське обличчя. Нажаль ніякі заспокійливі доводи не спрацьовують.

З іншого боку у виробників і продавців теж криза, їм теж потрібні гроші. Тому ціни вони будуть підвищувати, до якого часу не відомо, а також реалізовувати застарілу продукцію під різними пропозиціями.  Покупці тим часом продовжують змітати з поличок продукти харчування, не звертаючи уваги на важливі акценти.

В такій ситуації інспекція звертає Вашу увагу на акції по продажу тих чи інших товарів, яку пропонують продавці супермаркетів та магазинів. Останнім часом спостерігається стримування  цін на  деякі продовольчі товари, і споживач робить необачливий вибір, поповнюючи свої запаси «знеціненими» продуктами.

Купуючи товари під маркою “Акція” або під вивіскою «знижка», звертайте увагу на маркування щодо дати виготовлення та терміну реалізації. Якщо ця інформація затерта, або схована під новим маркуванням, не вагайтесь – обирайте інший товар, адже придбання продукту з вичерпаним терміном споживання, лише добавить клопіт.

Особливо уважно купуйте товар під харчовою плівкою без виробничого маркування: м’ясопродукти, рибу, гриби, кондитерські вироби, м’ясні та рибні напівфабрикати, заморожені продукти харчування та інше. Особливу увагу звертайте на підробки. Підробки – явище ганебне. Це злочин, що вимагає найсуворішого покарання, як і усе те, що в  підробленому вигляді може нести в собі небезпеку для здоров’я, а іноді й життя людей.

Антоніна Прокопенко, начальник інспекції у справах захисту прав споживачів