Армагедон в парку Сільських будівельників триває. Тепер ще і за участю поліції

Боляче дивитися, як центр Нової Каховки перетворюється на притон. Епопея з дебоширами в парку Сільських будівельників продовжується, а допомоги від правоохоронців мешканці навколишніх будинків, що змушені ночами вислуховувати “триповерхову лайку”, замість того, щоб спокійно спати, так і не можуть отримати.

Стаття “Чи будуть спокійними ночі в парку Сільських будівельників” зачепила новокаховчан за живе, ми навіть отримали коментарі на сторінці у соціальній мережі Facebook про те, що в інших парках ситуація не краща. “А що казати про парк біля РАГСу? Поліція приїхала через 40!!!!! хвилин. І то тільки після другого виклика!” – пише одна з користувачок.

Blue Moon After
Treasure / www.flickr.com

От так і виходить, що місто-сад стає містом-притоном, а правоохоронцям, та й багатьом мешканцям до цього просто байдуже.

Але події, які трапилися минулої ночі в парку Сільських будівельників, вразили навіть нас.

01:23 – Галаслива компанія перегукується через весь парк, скупчуючись все ближче до наших вікон. Лунає брутальна лайка, а згодом і тости: “А тєпєрь давайтє вип’єм за…”

02:03 – Зрозумівши, що компанія не збирається розходитись, викликаємо поліцію.

02:12 – Прибуває патруль. Ми радіємо: так швидко, молодці! Проте розмова, яку ми чуємо, аж ніяк не надихає нас. Патрульний вибачається, що турбує гульвіс, говорить щось на кшталт того, що це ж не вони хочуть їх відволікати, це люди на них жаліються. Розмова триває хвилин п’ять. Дівчата з буйної компанії заливисто сміються, відповідають (очевидно на чергове вибачення поліціянта) “Та нічєво!” Поліціянти йдуть, не встигають вони сісти до авто, як гамір зчиняється з новими силами і навіть більшим завзяттям. Але поліціянти їдуть далі.

02:24 – Викликаємо знову поліцію (а до кого нам ще звертатися серед ночі?) До слова, кожного разу ми потрапляємо на херсонський кол-центр, який передає виклик на Нову Каховку. Поліціянти не приїздять.

02:44 – Чуємо, як парком покотилась пуста пляшка, крики стають дедалі голоснішими, сміх і лайка – все нахабнішими. Робимо повторний виклик. Патруль нас ігнорує. “Вони не приїдуть,” – констатує один з мешканців будинку. Починаємо зачиняти вікна. Потерпаємо від задухи, проте й далі чуємо крики знадвору, які не дають навіть очей стулити.

03:36 – Знову телефонуємо “102”. Працівник поліції на тому боці слухавки обіцяє вислати патруль повторно. Поліціянти й справді приїздять. Питають щось на кшталт того, чи вони не галасують, бо мешканці сваряться. “Нєт-нєт,” – відповідають дебошири. “Ну, ми должни билі провєріть,” – відходячи до авто говорить поліцейський.

03:51 – Вакханалія триває, хоча частина компанії вже розійшлася. Телефонуємо знову на “102” і виливаємо на ні в чому не винного працівника поліції в Херсоні всі свої “нерви”, що накопичилися за безсонну ніч. Поліцейський пояснює, що патрульна поліція Херсона, в якій він працює, і ті, хто приїздить до нас на виклик, – по суті в різних структурах. Однак це все одно патрульний екіпаж, тому повинен виконувати ті самі функції та виходити на патрулювання з нагрудними камерами. А відтак найкраще, що можна зробити – це зареєструвати скаргу від громадян. Так ми і зробили. А в душі дякували цьому херсонському поліціянту за те, що, намагаючись подолати беззаконня, завдяки йому ми не почувалися геть безпорадними і покинутими на призволяще.

03:53 – До нас телефонує новокаховський патрульний, який намагається щось “розповідати” нам про те, що, приїжджаючи на наш виклик, вони нікого не знаходять в парку. “Там нікого немає,” – серйозним голосом говорить він, доводячи нас просто до істерики. “Але ж ми бачимо, як ви приїжджаєте, говорите з порушниками і їдете геть! А на деякі виклики ви взагалі не реагували! Ми ж все чуємо і бачимо!” Поліціянту відповісти нічого.

Як і будь-яку потороч, дебоширів, байдужих до спокійного сну новокаховських дітей і дорослих, розігнав світанок. Тільки в цивілізованому суспільстві таким світанком мала б стати поліція, яка повинна бути на боці містян, а не правопорушників.

То звідки у новокаховських правоохоронців цей “стокгольмський синдром?” Чому вони відмахуються від містян, які потребують їх допомоги? Чому вони не штрафують правопорушників, а кивають головою на заявників, мовляв, “ми б вас не чіпали, так от, бачте оці нервові нас сюди присилають”. А потім ми дивуємося розтрощеним лавкам, розбитим пляшкам, сміттю, зламаним гілкам і побитим ліхтарям в парках.

Також залишається відкритим питання про муніципальну варту. Вона взагалі існує в місті? А якщо існує, то чому в місті допускається такий безлад?

Наведіть нарешті порядок! Містяни, не будьте байдужими! Якщо ви стали очевидцями правопорушення або вашому спокою хтось заважає, викликайте поліцію! Навіть якщо вона діє так, як описано в цій статті, ми не можемо не привертати увагу до того, що діється у місті!