Арсен Аваков оприлюднив графік запуску поліції по всій Україні

Поліція-ГоловнаСтарт конкурсного набору в патрульну поліцію Херсона відбудеться 15 вересня. Про це на своїй сторінці повідомив Міністр внутрішніх справ України.

Арсен Аваков анонсував хід реформи правоохоронних органів до кінця року, попередньо нагадавши, що поліція вже успішно працює в Києві, Львові та Одесі.

Згідно з оприлюдненим графіком, вже найближчим часом патрульна поліція вийде на вулиці Харкова (26 вересня), Луцька (21 грудня), Хмельницького і Дніпропетровська (26 грудня). Ужгород і Мукачеве об’єднає спільна патрульна поліція, яка вийде на вулиці міст й почне патрулювання траси між ними 23 грудня.

Цікаво і знаково, що у Миколаєві патрульні поліцейські принесуть присягу 19 грудня, у день вшанування пам’яті Святого Миколая – покровителя міста, мореплавців, мандрівників, воїнів, дітей та України загалом.

Патруль4
Нова патрульна служба – у давньому Львові

Окрім Херсона, восени, починаючи з 3 вересня і продовжуючись до 7 листопада, стартують набори в патрульну поліцію таких міст: Івано-Франківськ, Вінниця, Чернігів, Черкаси, Полтава, Житомир, Чернівці, Рівне, Запоріжжя, Тернопіль, Кіровоград, Суми. Тішить і те, що вже незабаром дійде реформа і до тих міст, які не є обласними центрами. Відтак 21 вересня розпочнеться набір до поліції Кременчука, 26 вересня – Слов’янська-Краматорська, 22 жовтня – Кривого Рогу, 29 жовтня – Сіверодонецька-Лисичанська, 5 листопада – Маріуполя.

Патруль5
Арсен Аваков на присязі львівських патрулів

Також Міністр внутрішніх справ анонсував появу дорожньої поліції. Зокрема, Арсен Аваков зазначив: “Тепер про Дорожньою патрульну поліцію, частину поліцейського патруля, яка працюватиме на трасах і дорогах. Ці нові підрозділи, що заміняють ДАІ на дорогах поза містами, почнуть працювати вже цього року. Спочатку по великих трасах. Далі – скрізь.”

1 жовтня такий підрозділ з’явиться на трасі Київ-Житомир, з листопада – на трасі Київ-Одеса. А в січні-лютому наступного року Міністр планує запустити патруль на трасах Київ-Львів та Київ-Харків.

Також у жовтні в містах Київ, Львів та Одеса стартують конкурси на посади дільничних поліцейських. Арсен Аваков стверджує, що базова зарплата таких спеціалістів становитиме 6500 гривень. Щодо вимог до кандидатів Міністр наголосив: “Тут не буде таких жорстких вікових обмежень, які були при наборі в патруль, але потрібно більше професійних поліцейських навичок.”

Перших 600 спеціалістів атестують вже до кінця року. “Всього по країні цієї категорії поліцейських буде близько дев’яти тисяч осіб,” – зазначив Міністр внутрішніх справ.

Щодо формування Корпусу Оперативно-Раптової Дії (КОРД), Арсен Аваков повідомив: “У вересні починається перший етап підготовки тренерів КОРДа, за участю кращих наших та іноземних (США, Канада) фахівців. У жовтні почнеться відбір і підготовка перших двох профільних груп спецназу. Про деталі кваліфікаційних вимог до набору, дату старту набору буде оголошено додатково. При наборі перевага надаватиметься людям з досвідом служби в різних спецназах, учасники та ветерани АТО – але рівень вимог буде достатньо високий! Базова зарплата КОРДівців складе залежно від спеціалізації 10-15 тис. гривень. Всього по країні цих поліцейських буде близько п’яти тисяч чоловік.”

Міністр також зазначив, що розраховує на участь, допомогу і підтримку громадян.