АТ «Херсонгаз»: платити всім!

Шановні споживачі природного газу, з 1.01.2020р. у чинному законодавстві про оплату послуги з розподілу природного газу відбулися зміни, відповідно до яких здійснено відокремлення (розділення) платежів за постачання та розподіл природного газу.

Починаючи з 1.01.2020р., споживачам природного газу надходять окремі рахунки до сплати за послугу з розподілу природного газу (за фізичну доставку) та рахунки за природний газ як товар. Платіж за розподіл природного газу не є новим. Він був складовою плати за споживання природного газу весь час, проте з 1.01.2020 його виділено в окрему суму, тому споживачі зобов’язані сплачувати його окремо на рахунок Оператора ГРМ, яким є АТ «Херсонгаз», у той час як за газ як за товар кожен споживач сплачує напряму своєму постачальнику.

Оператор ГРМ здійснює технічне обслуговування газових мереж, їх поточний та капітальний ремонти, утримання аварійно-диспетчерської служби.

Кошти, отримані за розподіл (транспортування) природного газу мережами Херсонської області, передбачають експлуатацію всіх зовнішніх газових мереж та обладнання (газорозподільної системи), а також підтримку технічної можливості в будь-який час використовувати природний газ.

Звертаємо увагу, що від щомісячної плати за розподіл газу не звільняє, якщо:

– споживач тривалий час не проживає у приміщенні;

– у приміщенні проживають інші особи (родичі, орендарі тощо);

– є пільги або субсидія;

– раніше об’єкт споживача було опломбовано чи механічно від’єднано від газопостачання з будь-якої причини.

За умови відсутності споживання природного газу споживачем протягом усього попереднього газового року річна замовлена потужність споживача визначається на рівні:

– 39 куб.м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;

– 126 куб.м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;

– 314 куб.м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.

За розподіл природного газу споживачем не сплачується лише у випадку розірвання договору на розподіл природного газу та механічного від’єднання газових мереж споживача від газорозподільної системи.

Оплата вартості послуги з розподілу природного газу є обов’язковою для всіх споживачів і здійснюється до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги.

Оплата здійснюється виключно грошовими коштами на поточний рахунок Оператора ГРМ.

Реквізити АТ «Херсонгаз» для оплати за послуги з розподілу природного газу: 73036, м.Херсон, вул.Поповича, буд. 3 р/р: UA053808050000000026005619739 АТ «Райффайзен Банк «АВАЛЬ» у м. Києві, МФО 380805, ЄДРПОУ 03355353.

Цілодобова оперативна інформація про стан рахунку знаходиться в особистому кабінеті споживача.

Більш детальну інформацію можна отримати у місцевій дільниці АТ «Херсонгаз» за адресою: м.Нова Каховка, вул. Дружби, 33-А.