Атестація управителів багатоквартирних будинків

Повторно доводимо до відома суб’єктів підприємницької діяльності, які надають послуги з управління (утримання) багатоквартирних будинків, голів правлінь ОСББ та ЖБК про впровадження в Україні обов’язкової професійної атестації управителів. При цьому інформуємо про законодавчі зміни у сфері здійснення професійної атестації, а також про можливість її дистанційного проходження на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)», яка є обов’язковою умовою роботи управителів з 1.01.2019 року.

Міністерством розвитку громад і територій України прийнято наказ від 30.10.2019 №252 (далі – Наказ) «Про внесення зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 87 «Житлове та комунальне господарство населених пунктів»)», яким розширено перелік осіб, які можуть пройти процедуру професійної атестації на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)». Зокрема, згідно Наказу до проходження професійної атестації можуть бути допущені наступні категорії осіб:

– які мають повну вищу освіту у галузі управління та адміністрування (спеціальності: облік і оподаткування; фінанси, банківська справа та страхування; менеджмент; публічне управління та адміністрування; маркетинг; підприємництво, торгівля та біржова діяльність) без вимог до стажу роботи;

– які мають повну вищу освіту (спеціаліст або магістр) та стаж роботи у галузі житлово-комунального господарства не менше 2 років;

– які мають базову вищу освіту (бакалавр) та стаж роботи в галузі житлово-комунального господарства не менше 5 років.

Подати заявку та отримати більш детальну інформацію про дати проведення професійної атестації, вартість тощо. можна за тел..: (093) 392-16-22 або шляхом надсилання листа на ел. пошту: k.oshiyko@imm.in.ua.

Відділ комунального господарства