Автовласники Херсонщини сплатили понад три мільйони транспортного податку

За січень-липень власники легкових авто сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини 3244,8 тис. грн. транспортного податку. Це вдвічі або на 1763,1 тис. грн. перевищує минулорічний показник, повідомляє прес-служба ГУ ДФС.

Майже 60 відс. або 1853,1 тис. грн. від загальної суми надходжень перерахували юридичні особи – суб’єкти господарювання нашої області. Ще 1391,7 тис. грн. надійшло до бюджетів громад від фізичних осіб – власників елітних – автівок. Із загальних надходжень найбільше транспортного податку надійшло від платників обласного центру – 1133,8 тис. грн. та Каховського району – 504,7 тис. гривень.

Довідково: відповідно до п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПКУ є об’єктами оподаткування.

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Якщо в 2017 році транспортний податок нараховувався на авто вартістю понад 1,2 млн. грн., то з січня 2018 підвищився до 1,396 млн. гривень.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Ставка оподаткування у 2018 році не змінилася: як і раніше, власникам люксових автомобілів не старше 5 років доведеться щороку сплачувати до бюджету 25 тис. гривень.