Багато рису не буває…

На Херсонщині – рисова посівна. У чеках Скадовського, Голопристанського та Каланчацького районів краю “біле золото” вже займає 2,3 тисячі гектарів.

А загалом рисові плантації на території області цьогоріч розростуться до 7,5 тисячі гектарів, повідомляє Голос України.

Найближчими роками площі під цю перспективну і стабільно прибуткову культуру мають ще зрости завдяки зведенню капітальної дамби на Північно-Кримському каналі.

Вона дає змогу збільшити обсяги перекачування дніпровської води для потреб аграріїв і зробити поливними ще сім тисяч гектарів у Каланчацькому та Чаплинському районах Таврії. Адже багато рису не буває – Україна ще довго не задовольнятиме внутрішній попит на рисову крупу без залучення імпорту.

Звичайно, це потребуватиме відновлення чи навіть створення “з нуля” іригаційної інфраструктури, закупівлі техніки тощо. Але сільськогосподарські підприємства вже до цього готуються.

“Придбали дві нові дощувальні машини – сучасні та економічні. Але це тільки початок – зараз маємо 420 гектарів рисових плантацій, і протягом найближчих років плануємо довести їх площу до 1,2 тисячі га”, – наголошує Катерина Буря, директор агрофірми “Таврида Плюс”, що в селі Гаврилівка Друга Каланчацького району.