Банк Коломойського отримав чергову фінансову підтримку від НБУ

nby

Національний банк України відповідно до рішення Правління Національного банку України щотижня оприлюднює інформацію про надані банкам України кредити строком понад 30 календарних днів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

На минулому тижні стабілізаційні кредити отримали два банки України в обсязі 2,665 млрд. грн. Зокрема, черговий транш стабілізаційного кредиту (рішення від 4 грудня 2014 року) отримало ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК “ПРИВАТБАНК” (далі – ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”) на загальну суму 309 млн. грн.

Також Національний банк України (постанова Правління Національного банку України від 19 лютого 2015 року № 119/БТ) прийняв рішення про підтримку ліквідності ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” та надання стабілізаційного кредиту для забезпечення своєчасного виконання банком своїх зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами. Стабілізаційний кредит надано в сумі 2,28 млрд. грн. терміном на два роки.

Під час прийняття цього рішення регулятор керувався тим, що в ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” зосереджено 26% від обсягу вкладів фізичних осіб по банківській системі та 15% активів банківської системи, а сама фінансова установа є найбільшим банком України і має статус ощадного спеціалізованого (кошти фізичних осіб становлять більше 50% пасивів банку).

З метою додаткової капіталізації ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” його акціонерами в грудні 2014 року здійснено внески до статутного капіталу в сумі 1 млрд. грн. та заплановано подальше збільшення розміру статутного капіталу.

Як забезпечення за кредитом рефінансування Національного банку України надано цілісний майновий комплекс та поруку власника істотної участі в ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”. Оцінку застави здійснила одна з провідних міжнародних аудиторських компаній, що відповідає критеріям, установленим нормативно-правовими актами Національного банку України.

Крім того, перший транш на суму 76 млн. грн. з анонсованого раніше кредиту отримав АТ “Банк “Фінанси та Кредит”.

Однією з умов надання кредиту рефінансування зазначеним банкам є його використання  виключно для виконання своїх зобов’язань перед фізичними особами.