«Барвистий світ Шевченкового слова»

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Для українців такою святинею є натхненник національних ідей, провідник добра, волі, щастя і правди – Тарас Шевченко.

Напередодні  знаменної дати у бібліотеці СЗОШ № 8 з учнями 5-х класів була проведена літературно-поетична година «Барвистий світ Шевченкового слова» щодо святкування Дня народження геніального поета.

Бібліотекарі Олена Гордецька та Юлія Хлань здійснили цікаву та змістовну віртуальну подорож сторінками життя та творчості Шевченка, більш детальніше познайомили учнів з життям та творчістю Кобзаря. Діти більше дізналися про Шевченка як  художника, портретиста, пейзажиста.

Цікаво було школярам дізнатися, що Тарас Шевченко хотів створити підручники українською мовою, але видав лише «Буквар південноруський». За цією книгою навчався бідний покріпачений народ у недільних школах, і це була єдина книжка, яку Шевченко видав за свої гроші й коштувала вона 3 копійки.

Яскраво оформлена виставка-вшанування «Твори Тараса-України гордість і окраса» допомогла більш детально прослідкувати життєвий шлях поета.

Атмосфера урочистості й пошани до народного генія панувала в бібліотеці. Під час проведеного заходу всі учасники  прониклись гордістю за те, що ми – нащадки великого патріота, що ми – українці нашої неподільної України.