Бережіться: починається сезон хлібної палички

Шановні новокаховчани, з настанням жаркого періоду року вважаю за необхідне повідомити інформацію про картопляну хворобу хліба.

З 1 травня до 1 жовтня в південних регіонах виникає небезпека захворювання хліба картопляною хворобою, що викликана розвитком у м’якушці спороутворюючих бактерій (картопляної палички), розповсюдження у ґрунті, повітрі, на рослинах.

Зерно на полях заражається цією паличкою під час збору врожаю, тому борошно теж завжди може бути заражене. З’явитись картопляна хвороба хліба може при виникненні відповідних умов:

– підвищена температура повітря до 37°С;

– відсутність вентиляції;

– підвищена вологість повітря.

Ознаки захворювання: поява липкої м’якушки, яка часто провалюється або тягнеться нитками; наявність на першій стадії яблучного запаху в хлібі.

Хліб з ознаками картопляної хвороби не повинен використовуватись у їжу ані людьми, ані тваринами, ані птахами. Такий хліб необхідно терміново спалити або закопати в землю на глибину 1 метра.

Рекомендації покупцям

Купуйте хліб у такій кількості, щоб використати впродовж дня.

Не зберігайте хліб у поліетиленових пакетах, каструлях та металевих хлібницях.

При виявленні захворюваності хліба, його потрібно видалити, а хлібницю обробити 3% розчином оцтової кислоти, вимити та добре просушити.

Робітники торговельних підприємств повинні обов’язково проводити профілактичну роботу серед покупців, адже щорічно ним направляють наші рекомендації.

Р.П.Данильчук, начальник виробничо-технологічної лабораторії ООО «Берислав-хлібозавод»