Без пандусу немає договору

На сьогоднішній день наявність інклюзивної доступності у вітчизняних лікарнях стала обов’язковою умовою для підписання угоди з Національною службою здоров’я (НСЗ). У квітні спливає термін договору попереднього року і для того, щоб отримати гарантії і кошти для роботи у 2021-му, необхідно до 19 березня забезпечити пацієнтів з інвалідністю повноцінним пересуванням по лікарняних відділеннях.

Це питання обговорювали на апаратній нараді 22 лютого. Генеральний директор КНП «ЦПМСД» Олена Ходорковська розповіла: такий договір з НСЗ вже підписано і центр взяв зобов’язання виконати вимогу національної служби здоров’я.

Що стосується міської лікарні, то укладання договору з НСЗ відбудеться у квітні. До цього часу головному лікарю Ігорю Гайдаманчуку треба вирішити питання, пов’язані з інклюзивною доступністю. Одне з них – аварійні ліфти.

Доступність до соціальної послуги людей з інвалідністю стала вимогою часу і законодавства України, акцентував увагу керівників установ і управлінь міський голова Володимир Коваленко. Наявність пандусів прописана майже в кожній державній програмі, наголосив він. Враховуючи це, постало питання запровадження цілого механізму співпраці низки міських служб в цьому напрямку.