Без паніки: далеко не всі водії змінюватимуть права що 15 років, і тільки одиниці – кожних 5

Водії, які на момент вступу в дію нових правил матимуть посвідчення водія із терміном дії на 30, 50 років та безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до зазначеного у них терміну. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Зокрема очільник сервісного центру зазначив: “Дещо хочу прояснити, аби не здіймалися панічні настрої стосовно обов’язкової заміни всіх водійських посвідчень кожні «5 років».

1. Проект змін до Закону «Про Дорожній рух» ще в стадії розробки, а директива ЄС несе більше рекомендаційний характер, всі напрацювання будуть проходити ретельні консультації та громадські обговорення. Сьогодні або завтра нічого не зміниться.
2. Закон немає зворотної дії. Відповідно, водії, які на момент вступу в дію нових правил матимуть посвідчення водія із терміном дії на 30, 50 років та безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до зазначеного у них терміну.
3. У другій половині 2017 року планується подання на розгляд до профільного комітету Верховної Ради законопроекту, відповідно до якого у посвідченнях водія з’являться додаткові категорії (наприклад, трицикли, квадроцикли, та інше). Термін дії становитиме від 5 до 15 років залежно від категорій.
4. Водії категорії «В» зможуть користуватися своїм посвідченням водія -15 років, а водії категорії «С» та «D» –5 років. Після завершення терміну дії водій має пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності. Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних та теоретичних навичок водіїв, щоправда це стосуватиметься виключно професійних категорій «С» та «D», категорії комерційного транспорту, які несуть підвищену небезпеку для учасників дорожнього руху.

Щодо можливих корупційних ризиків:
5. Медичні довідки. Ми дуже розраховуємо на створення МОЗом електронного реєстру довідок, тобто ліквідацію різних фіктивних «папірців» з доставкою до дому або офісу.
6. Екзаменаційна система. Ми працюємо над системою змін у площині отримання посвідчення водія – це розробка нових екзаменаційних білетів з категоризацією питань та встановлення відеофіксації під час складання іспитів.

Ну, і розуміючи загальну стурбованість, точно можу сказати, що громадянам варто не хвилюватися щодо майбутніх нововведень. Усі законодавчі ініціативи знаходяться на стадії розробки, будуть ретельно підготовлені, винесені на обговорення і лише потім введені в дію. Громадянам будуть надані зрозумілі роз`яснення, а пропозиції матимуть винятково позитивний характер у площині дотримання водіями правил дорожньої безпеки.”