Безпека будівельної продукції

Уряд ухвалив розроблений Мінрегіоном проєкт постанови щодо затвердження системи оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції. Відповідне рішення прийнято 9 червня на засіданні Кабінету Міністрів України.

«З 1 січня 2023 року в Україні виробник будівельної продукції надаватиме її на ринок лише за умови проведення виробничого контролю суттєвих показників та складання відповідної декларації показників, а також нанесення маркування. Йдеться про те, що саме виробник буде нести повну відповідальність за якість продукції та її безпеку для споживачів. З цією метою Уряд затвердив відповідні системи оцінки, за якими цей контроль здійснюватиметься».

Усього передбачено п’ять видів систем оцінки, вибір якої залежить безпосередньо від виду будівельної продукції, що передбачено регламентними технічними специфікаціями. Інформація щодо застосованої системи оцінки буде наводитись виробником у декларації показників будівельної продукції.

Зазначені системи оцінки передбачають завдання як для виробника, так і для спеціально призначених органів (органу з сертифікації будівельної продукції, органу з сертифікації контролю виробництва на підприємстві, випробувальної лабораторії), які будуть залучатися до оцінювання та перевірки стабільності показників будівельної продукції як третя сторона.

Уряд визначив Державну інспекцію архітектури та містобудування України (ДІАМ) органом державного ринкового нагляду за будівельною продукцією. Як зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, у такий спосіб держава забезпечує захист українського ринку від недоброякісної та фальсифікованої будівельної продукції.

Відділ капітального будівництва